Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer

Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu
Vertical
Zobrazit dalších 8 obrázků
Režisér série Rychle a zběsile si pro změnu zkusil natočit drama na motivy skutečných událostí.

Nový film režiséra Justina Lina, který je známý především díky několika dílům populární série Rychle a zběsile, přináší tragický příběh Johna Allena Chaua. Chau byl mladý idealistický misionář, který se rozhodl vydat na odlehlý Severní Sentinel, ostrov v Indickém oceánu, aby navázal kontakt s místním izolovaným kmenem Sentinelců – lidmi, kteří žijí téměř zcela odděleni od moderní civilizace a mají silně chráněnou vlastní kulturu a území.

Jeho snaha sdílet svou víru s tímto kmenem byla riskantní a nebezpečná, protože ostrov je známý svou nepřístupností a agresivní obranou proti cizincům. Přesto Chau několikrát ostrov navštívil, až při jedné z těchto návštěv zemřel rukou místního kmene. Hlavní postavu ve filmovém převyprávění jeho příběhu ztvárnil Sky Yang (Tomb Raider, oba díly Rebel Moon).

Last Days zatím sbírají smíšené reakce – většina kritiků upozorňuje, že hlavní postava je prezentována bez výrazného charakterového vývoje a film se často rozptyluje mezi různými dějovými liniemi, což oslabuje jeho dramatický dopad. Některé recenze poukazují na to, že snaha zůstat objektivní vedla k tomu, že příběh působí nesourodě a místy nepochopitelně, přičemž etické a náboženské otázky jsou jen povrchně zpracovány.

Na druhou stranu několik kritiků vyzdvihuje kameru, herecké výkony a citlivý přístup k víře a motivacím misionářů, díky čemuž film dokáže vyvolat pocit smutku nad tragickým osudem hlavní postavy a nabízí i momenty reflexe nad konfliktem mezi lidskou odvahou a respektem k izolovaným komunitám. Americká premiéra je stanovena na 24. 10. 

Zdroje: Vertical, Rotten Tomatoes

Galerie: 9

Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu Last Days: Drsný příběh misionáře zabitého domorodci představil 1. trailer | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2025 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest