Letopisy Narnie: Natáčení začalo, jsou tu první fotky

Letopisy Narnie: Natáčení začalo, jsou tu první fotky | Fandíme filmu
Walt Disney
Konečně víme, kterou knihu čeká zfilmování. Děj se oproti předloze posouvá v čase.

V Londýně nedávno začalo natáčení fantasy filmu Letopisy Narnie. Až donedávna nebylo oficiálně oznámené, který díl ze sedmidílné knižní série C.S. Lewise si režisérka Greta Gerwig (Barbie) vybere k adaptaci. Naznačovaly to sice různé indicie, ale teď je potvrzeno, že půjde o Čarodějova synovce (The Magician’s Nephew), jenž se odehrává před událostmi Lva, čarodějnice a skříně.

Příběh se zaměřuje na dvě děti, Digoryho a Polly, které nechtěně přivedou do Londýna zlou Bílou čarodějnici. Režisérka posunula děj z konce 19. století do 50. let 20. století, což by v budoucnu mohlo změnit časové zasazení dalších příběhů z Narnie.

Gerwig říká, že knihy miluje od dětství a chce zachovat jejich magický, snový charakter. Fascinuje ji, jak Narnia spojuje různé pohádkové tradice a prvky, které na první pohled nedávají smysl, ale dohromady vytvářejí kouzelný svět. Níže se můžete podívat na fotky z natáčení a na dvě videa.

Původně sedmidílná knižní série od C.S. Lewise vycházela v 50. letech minulého století. Pojednává o dobrodružstvích ve fantaskním světě Narnie, kam se jako hrdinové dostávají děti z našeho světa. Knihy byly pojaté jako alegorie křesťanství.

Titulní foto je ilustrační: Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Zdroj: CBM

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2025 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest