Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol

Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu
Sony
Zobrazit dalších 9 obrázků
Od Playstationu až do kokpitu vozu, kde je větší přetížení, než v raketě. Příběh podle skutečnosti se představuje.

Včera jsme tu měli krátký teaser pro nový závodní film Gran Turismo. Teď je tu konečně pořádná, více než dvouminutová upoutávka. Ta nám blíže představuje celovečerní zpracování populární videoherní série.

Zápletka na první pohled vypadá úplně pitomě: Hráči videoher dostanou šanci prorazit mezi skutečné řidiče. Jenže ono je to celé inspirované skutečnými událostmi: Soutěž pro hráče opravdu existovala. A pro film je to vlastně příležitost, jak vystavět klasický příběh outsidera, jenž se navzdory vší pravděpodobnosti pokusí prokousat mezi elitu.

Trailer Gran Turismo vykresluje jako vcelku standardní sportovní biják, plný motivačních proslovů, pochyb, překonávání překážek či vzájemné rivality. Záběry ze závodů nejsou na první pohled nikterak speciální, oproti třeba takovým Rivalům z roku 2013 je to dost slabý čajíček. Co naopak působí celkem fajn, jsou mezilidské interakce. David Harbour si v roli věčně zpruzelého trenéra krade všechny scény pro sebe a Orlando Bloom je přesný v úloze rozevlátého manažera, který v kariéře spoléhá víc na štěstí a instinkty, než na zkušenost a tvrdou práci.

Suma sumárum, zatím to vypadá, že Gran Turismo díru do světa neudělá, ale solidní žánrovou zábavu by nabídnout mohlo. Dole v galerii najdete plakát a nejnovější fotky.

Snímek Gran Turismo vychází ze skutečné události, kdy se teenager zúčastnil soutěže GT Academy a skrze své mistrovství ve hře Gran Turismo se propracoval až k závodění ve skutečných autech. Hlavního hrdinu ztvární Archie Madekwe. Jeho mentora David Harbour. Dále ve filmu vystupují Orlando Bloom, Djimon Hounsou, Geri Halliwell, Daniel Puig, Darren Barnet, Josha Stradowski a Thomas Kretschman. Film režíruje Neill Blomkamp, scénář napsali Jason Hall a Zach Baylin. Datum premiéry je stanoveno na 10. srpna 2023.

Gran Turismo je série závodních her, které si potrpí na realistické zpracování jednotlivých vozů a jejich jízdních vlastností. Hra vychází od roku 1997, zatím měla sedm hlavních dílů a několik vedlejších. Dohromady se ode všech dílů prodalo více než 85 milionů kopií a jde o jeden z nejúspěšnějších titulů pro Playstation. Soutěž GT Academy běžela v letech 2008-2016. Společně ji připravovaly automobilka Nissan, Sony a Polyphony Digital, výrobce videohry. V průběhu několika ročníků se zúčastnilo více než 5 milionů hráčů, kteří soupeřili v televizí přenášených vyřazovacích bojích. Z akademie vzešlo celkem 22 mladých mužů, kteří dostali příležitost si zkusit skutečné závody. Několik málo z nich mělo v automobilovém sportu dokonce delší kariéru.

Podklady a foto: Sony Pictures

Galerie: 10

Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu Gran Turismo: Plnohodnotný trailer představuje klasickou cestu outsidera na vrchol | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest