Avatar: Frontiers of Pandora: Nová videohra vás nechá ponořit do Cameronova světa

Avatar: Frontiers of Pandora: Nová videohra vás nechá ponořit do Cameronova světa | Fandíme filmu
Ubisoft
Videohry se nebezpečně začínají blížit tomu, co první Avatar nabídl v kinech jako vizuální revoluci.

Na Avatara 2 stále čekáme. Po posledním odkladu, za nějž je zodpovědná pandemie, bychom se snad s definitivní platností měli dlouho vyhlíženého pokračování dočkat příští rok v prosinci. Skalním fandům vesmírného světa Jamese Camerona by čekání mohla zkrátit videohra Avatar: Frontiers of Pandora. Ta má vyjít někdy v roce 2022. Přesný termín uvedení ještě neznáme, avšak i ti největší optimisté mi nejspíš dají zapravdu, že hry se jistě dočkáme dřív než příštího filmu.

Hra slibuje akční dobrodružství z pohledu první osoby, v níž se hráč vtělí do jednoho z Na’viů, modrých obyvatel osídleného měsíce v hlubinách vesmíru. Hra je zasazená do tzv. západního pohraničí, dosud neviděné části Pandory. Má jít o samostatný příběh, při němž dostane hráč příležitost prozkoumat interaktivní svět osídlený řadou zvířat a osob. Při tom se střetne se silami pozemské organizace RDA, která přírodní svět Pandory ohrožuje.

Otevřený svět by snad měl přinést i online element a hru vyvinula společnost Massive Entertainment, jež stojí za hrou The Division. Hra bude dostupná pro Playstation 5, několik typů Xboxu, PC, pro Google Stadia a Amazon Luna. Zatím není úplně zřejmé, zda hra bude kanonicky zapadat do filmového světa, nebo bude zcela samostatná. Musí se však nechat, že v prvním traileru vypadá moc pěkně.

Přiznám se, že jsem pouze sváteční hráč, takže nemám tak docela představu o tom, jak je na tom Avatar: Frontiers of Pandora graficky v porovnání se soudobou konkurencí. A stejně tak netuším, jak moc se v dnešní době liší grafika hratelných pasáží od předem renderovaných filmečků, nicméně pokud by se záběry z traileru měly blížit tomu, jak se bude hra chovat v reálném čase, tak se dostáváme do situace, kdy videohra začíná docela věrně připomínat to, jakou úroveň grafiky měl filmový Avatar z roku 2009. V chystané dvojce bude muset Cameron přinést hodně velký vizuální skok kupředu, pokud chce mít šanci diváky opět oslnit.

Podklady a foto: Ubisoft

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest