WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host

WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu
Marvel Studios
Zobrazit dalších 11 obrázků
Marvel série spěje do finále. Ještě před ním tvůrci, herci, komiksy a naše teorie rozkrývají zbývající palčivé otázky.

Text obsahuje spoilery ke všem dosavadním epizodám série WandaVision, až po epizodu č. 7 včetně.

S poslední (sedmou) epizodou se WandaVision jsme definitivně udělali přechod ze světa situační komedie směrem k běžné marvelovské realitě. Epizoda se trefně jmenovala „Prolomit čtvrtou zeď“, což korespondovalo se stylem moderní komedie, kdy postavy nezřídka promlouvají přímo k divákům. Komedie typu Taková moderní rodinka se povedlo napodobit velice dobře a Wanda (Elizabeth Olsen) byla v roli rozhozené matky, která potřebuje den pro sebe, velmi dobrá. Moment, ve kterém Visionovi (Paul Bettany) dojde, že nedává žádný smysl, aby během kritické situace vysedával před mikrofonem a komentoval situaci, je k nezaplacení.

Z hlediska děje jsme se ale také zásadně přiblížili k promísení světů a přiblížení k pravdě. Darcy (Kat Dennings) se probouzí uvnitř „bubliny“ a ačkoliv nemá všechny odpovědi, je schopná Visionovi vyložit celou řadu věcí a hlavně mu odhalit nepříjemnou skutečnost, že je po smrti. Monica (Teyonah Parris) proniká do Westview. Tentokrát se z ní nestává loutka v celém představení, ale je plně při vědomí. A několik momentů naznačuje, že se v ní probudily nadlidské síly. V komiksech se Monica dokáže měnit do formy libovolné energie elektromagnetického spektra, tak uvidíme, co přesně bude umět v hrané podobě.

A pak je tu velké finále u Agnes ve sklepě. Už přechod do sklepa byl uvozený zúžením obrazu. To značí, že vidíme realitu, ne její komediální interpretaci. A pak bylo definitivně potvrzeno, že Agnes (Kathryn Hahn) je ve skutečnosti Agatha Harkness, známá čarodějnice z marvelovských komiksů. Agatha se doznává k tomu, že manipulovala celou řadu situací, dokonce ovládala i Pietra (Evan Peters). A vypadá to, že od závěru epizody Agatha ovládá i Wandu a Monicu – oběma dvěma vstoupí do očí purpurová záře, která se s Agathou pojí.

Pokud příští epizoda nebude nějaký velký flashback s Agathou, tak je docela dobře možné, že definitivně opustíme formát televizních sitcomů. Přeci jen už jsme prošli komediálními dějinami od jejich začátku až po současnost. Jedině snad, že by nová epizoda nabídla nějaký bláznivý mix jednotlivých komediálních epoch...třeba kvůli tomu, že Wanda nemá momentálně situaci plně pod kontrolou. Zároveň platí, že ačkoliv toho epizoda spoustu prozradila, stále máme celou řadu otázek, dokonce i řadu nových:

 • Mělo rozšíření bubliny nějaké další důsledky krom toho, že další oblast proměnilo v komediální svět?
 • Už víme, že ředitel S.W.O.R.D.u Hayward chce získat tělo Visiona pro svoje bojové účely. Jaké přesně by měly být? A jak daleko je ochotný zajít v ohrožení nevinných, aby svého cíle dosáhl?
 • Lunární vozítko předala Wandě majorka Goodner. Monica v předchozích epizodách opakovala, že jí má vozítko dopravit její známý inženýr. Potkáme toho tajuplného inženýra ještě, nebo je situace uzavřená a tvůrci to s lákáním na inženýra zbytečně přeháněli? Goodner každopádně není ani známá Marvel postava, ani ji nehrála známá herečka.
 • Reklama této epizody propagovala „Nexus“. V Marvel komiksech je Nexus buď jednoduše interdimenzionální brána, anebo osobnosti, které jsou důležité pro stabilitu jednotlivých realit. Wanda Maximoff v komiksech mezi takovéto klíčové bytosti patří.
 • V epizodě se opět mihli pošťák a sousedka Dotty. Odhalí tihle dva ještě nějaké tajemství?
 • Co přesně se stalo s Wandinými syny?
 • Sklep Agnes je obrostlý kořeny. Je to stylistická volba, nebo mají funkci? Čerpá skrz ně Agnes energii Wandiny Bubliny? Naopak do ní kořeny prorůstají, aby ji mohly ovládat?
 • Jak nám Agatha krásně zazpívala, od počátku vším manipulovala. Ale proč přesně? Čeho se snažila docílit? Potřebuje k něčemu Wandiny děti? Bylo rozšíření Wandiny bubliny zamýšlené nebo náhodné? Bylo setkání ve sklepě konečným cílem, nebo improvizovaným řešením toho, že Monica (nebo cokoliv jiného) narušila Agnesiny plány?
 • Pietro byl ovládaný Agathou, ale pořád nevíme, co je zač. Je to náhodný kolemjdoucí, který hraje roli Wandina bratra? Pietro z paralelní reality? Někdo jiný?
 • Je Agatha definitivním viníkem všech potíží, nebo je sama loutkou někoho dalšího?
 • A co můžeme čekat od tajuplné knihy, která žhne ve sklepě oranžovou energií? V komiksech různé magické knihy vystupují a většinou nevěstí nic dobrého.
 • A kdo je tajuplný herecký host, kterého nám herci slibují v rozhovorech?

Opět platí, že v řadě bodů můžeme maximálně vést spekulace na základě komiksů, avšak pár odpovědí, či alespoň částečných odpovědí lze hledat ve vyjádřeních tvůrců a herců. Začněme třeba od hvězdné hosta. Paul Bettany potvrdil, že tím není myšlený Evan Peters a zřejmě ani nikdo z Avengerů, ačkoliv se o takových hostech dříve šířily po internetu nepotvrzené zvěsti. Podle Bettanyho zatím tohle překvapení nikde nebylo vyzrazené. O koho tedy jde?

V minulosti se Bettany zmínil, že dostal možnost hrát po boku herce, se kterým vždy toužil zažít společnou scénu. V jenom starším rozhovoru uváděl, že pro něj jsou hereckými vzory Robert De Niro a Al Pacino. Pacino přitom před delším časem hovořil v rozhovoru o tom, že by se spolupráci s Marvelem vůbec nebránil. Fanoušci často spekulují o tom, že úplně vším ve WandaVision manipuluje komiksový pekelník Mephisto. A Al Pacino je díky Ďáblovu advokátovi s rolí satanáše v očích veřejnosti dost spjatý. Mohl by právě on být hvězdným hostem a představit se jako Mephisto?

Šéf studia Kevin Feige byl dotázaný na Evana Peterse. Prozradil, že s obsazením Evana Peterse se počítalo už od raných příprav. Zároveň však dodal, že Pietro je jen dalším způsobem, jak lze s Wandou manipulovat. Opravdu tedy bude mít pouze takto dílčí úlohu? Anebo Feige zapírá a Evansovo angažmá má dalekosáhlejší konsekvence?

To je z dnešního teoretizování vše, užijte si páteční novou epizodu, po které zase budeme moudřejší. PS: Epizoda by měla mít 47 minut a být dosud nejdelší.

Foto: Marvel

Zdroje: Esquire, Plenty_Echidna_544, azalben, Variety

Galerie: 12

WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu WandaVision: Za oponu kouzelnického triku a očekávaný hvězdný host | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest