Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin

Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu
NBC Universal Television Distribution
Zobrazit dalších 9 obrázků
Filmová verze skvěle hodnoceného sci-fi seriálu je stále v nedohlednu, čerstvě však projekt nabral nového scenáristu.

Filmová verze seriálu Battlestar Galactica se řeší už několik let. V minulosti byli s projektem spojováni režiséři Bryan Singer (Valkýra, X-Men: Budoucí minulost) a Francis Lawrence (Constantine, Rudá volavka), leč k realizaci nikdy nedošlo. Na vině byl povětšinou slabý scénář, což rezultovalo v opětovné přerušení příprav. Momentálně je Battlestar Galactica bez režiséra, leč alespoň našla scenáristu. Úlohy se ujme Simon Kinberg, který má ve scenáristické filmografii zářezy jako Tohle je válka!, Fantastická čtyřka, X-Men: Apokalypsa a X-Men: Dark Phoenix (tenhle průšvih i režíroval). Příští rok by nám měl naservírovat ženskou špionážní týmovku The 355 (jen režie). Britský rodák bude rovněž spoluprodukovat. Před Kinbergem pracovali na scénáři Lisa Joy a Jay Basu, leč nebylo řečeno, zda jejich nápady poputují přímo do koše, či budou některé z nich nakonec použity.

V seriálové předloze zaútočí na planetu Caprica (podobnou Zemi) robotičtí Cyloni a podrobí si většinu lidského obyvatelstva. Zdárně uniká jen malá flotila lodí vedená bitevníkem Galactica. Zatímco v původním seriálu z roku 1978 byli robotičtí Cyloni "mimozemšťané", v novém z roku 2004 jde o lidský výtvor. Obzvláště nový seriál (2004-2009) se zabýval celou řadou silných témat, jako jsou umělá inteligence, duše či reinkarnace. Seriál měl dobře napsané postavy, hutný děj, neotřelé zvraty a vyhýbal se žánrovým klišé. Tak snad to Kinberg znovu nezmastí a dostaneme výživnou sci-fi s propracovanými charaktery a oduševnělým příběhem.

Zdroj: Collider

Foto: NBC Universal Television Distribution (ze seriálu z roku 2004)

 

Galerie: 10

Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu Battlestar Galactica: Hollywood pořád chce sci-fi s roboty dotáhnout do kin | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest