Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake

Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 7 obrázků
Tentokrát si to na Divokém západě rozdají psi a kočky.

Komediální western Ohnivá sedla (Blazing Saddles) z roku 1974 si primárně dělá legraci z drsňáckých filmů s Johnem Waynem a dalších dobových žánrových klišé. Ve Spojených státech se těší snímek i dnes značné popularitě, v Evropě vcelku zapadl a rozhodně není považován za nějaký filmový klenot. O režii se v polovině sedmdesátých let postaral legendární Mel Brooks a hlavních rolí se chopili Cleavon Little a Gene Wilder. Zápletka o městečku, v němž se všichni jmenují Johnson a jehož se chtějí zmocnit bandité kvůli výhodné koupi pozemků ještě před příchodem železnice, není až tak podstatná, neboť Brooksův počin je de facto jen sledem gagů a absurdních scén.

Warner Bros.

V blízké budoucnosti se tato přepálená taškařice dočká remaku, ačkoliv nepůjde o klasickou předělávku, když nová verze bude animovaná a v centru dění budou zvířata, respektive psi a kočky. Hlavním hrdinou má být pes, který se chce za každou cenu stát samurajem, přičemž se shodou okolností stane šerifem v městečku, které obývají až na několik výjimek samé kočky. Animák se má jmenovat Blazing Samurai a připravuje se už relativně dlouhou dobu. O projektu se hovoří od roku 2015 a už několikrát byla realizace zastavena. Nyní se animované předělávky chopila produkční společnost Align a měla by do snímku nalít 46 milionů dolarů.

Nutno uznat, že tvůrčí tým nevypadá vůbec špatně. Scénář sepsali Ed Stone s Natem Hopperem a na režijní sesli usedne Mark Koetsier, který se podílel na celé řadě úspěšných animáků (Big Hero 6, Grinch, Mimoni: Padouch přichází). Hlasový ansámbl také nepostrádá hvězdná jména, když se na slovíčko zastaví například Michael Cera, Samuel L. Jackson, Ricky Gervais či Djimon Hounsou.

Zdroj: ScreenRant

Foto: Warner Bros.

Ohnivá sedla

07.02.1974 | USA
Komedie, Western
Info o filmu

Galerie: 8

Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu Ohnivá sedla: Kultovní westernovou parodii čeká netradiční remake | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest