Oscarový režisér Apolla 13 natočí jeden z mnoha filmů o chlapcích uvězněných v jeskyni

Oscarový režisér Apolla 13 natočí jeden z mnoha filmů o chlapcích uvězněných v jeskyni | Fandíme filmu
U.S. Air Force Capt. Jessica Tait 353rd Special Operations Group Public Affairs / Public domain
Zobrazit další 1 obrázek
"Divočáky" vyvede ze zatopené jeskyně Ron Howard.

Příběh thajského fotbalového týmu "Divočáci", který na přelomu června a července roku 2018 obletěl celý svět, zná asi každý, kdo tu a tam zapne nějakou zpravodajskou relaci. Tehdy se dvanáct chlapců ve věku 11 až 17 let vydalo společně s jedním z trenérů na výlet do jeskynního komplexu Tham Luang Nang Non na severu Thajska. Bohužel, stalo se tak v období monzunů, což se projevilo ve chvíli, kdy výstup z jeskyně zablokovala stoupající voda. Nezbývalo nic jiného než se vydat do nitra jeskyně a zkusit najít vyvýšené místo, které by nešťastníkům dalo šanci na přežití. Záchranná akce na sebe nenechala dlouho čekat a přirozeně se jednalo o nesmírně náročnou a nebezpečnou operaci. Účastnily se jí desítky potápěčů, zástupci zhruba stovky vládních organizací a více než 900 policistů a 2000 vojáků.

Na toto téma má vzniknout hned několik snímků, přičemž jeden z nich, pojmenovaný Thirteen Lives, natočí pro studio MGM dle scénáře Williama Nicholsona (Gladiátor, Everest) oscarový režisér Ron Howard (Čistá duše, Rivalové). "Tento film je případovou studií odvahy a dobrovolnictví. Odvahy beznadějně uvězněných, potápěčů, tamějších autorit a dobrosrdečných obyvatel, kteří spojili síly dohromady a pod mediálním drobnohledem se pokusili překonat nepřekonatelné." Projekt vznikne v koprodukci společností Imagine Entertainment, Storyteller Productions a Magnolia Mae. Uzavřená dohoda obsahuje i práva na výpovědi britských potápěčů, kteří byli nápomocní při záchraně chlapců.

Zdroj: Deadline

Foto: Jessica Tait

Galerie: 2

Oscarový režisér Apolla 13 natočí jeden z mnoha filmů o chlapcích uvězněných v jeskyni | Fandíme filmu Oscarový režisér Apolla 13 natočí jeden z mnoha filmů o chlapcích uvězněných v jeskyni | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest