Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy

Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu
Elevation Pictures / Neon
Zobrazit dalších 5 obrázků
Čekají nás krvavé lázně a hrátky s lidskou myslí. Aneb jakmile se pod libovolný film podepíše někdo s příjmením Cronenberg, můžete počítat se znepokojivým zážitkem.

Jakmile se objeví projekt, pod nímž je podepsán režisér s příjmením Cronenberg, lze čekat nějakou podivnou divočinu, v níž se budou testovat hranice přijatelnosti a zkoumat lidská mysl i tělo. Přesně takové parametry by měl mít i sci-fi thriller Possessor režiséra Brandona Cronenberga (Antiviral), syna známějšího Davida, jenž by měl diváky zasáhnout originálním scénářem a extrémní mírou brutality. O čem snímek samotný vypráví?

V centru dění je Tasya Vos ztvárněná Andreou Riseborough, která pracuje jako agentka pro tajnou korporaci, jež umí vpravit lidem do hlavy implantát (čip), pomocí něhož jsou následně schopni daného člověka ovládat. Dělají tak z lidí vlastně loutky a využívají je k vraždění nepohodlných jedinců. Když je úkol hotov, agent dá korporaci signál, aby vyjmula agentovo vědomí z těla hostitele těsně před tím, než donutí ovládaného jedince spáchat sebevraždu. A Tasya je v těhlech kouzlech s cizí myslí absolutní jednička. Nicméně čím déle tráví čas v tělech cizích lidí, tím více se zdá, že ztrácí kontrolu nad vlastní myslí. Pomalu přestává vnímat, kým je a její identita se pomalu rozpadá. I proto se poslední kšeft poněkud zvrtne, neboť duše (mysl) její poslední oběti jí nechce s ohledem na její slabost přenechat kontrolu.

Snímek měl premiéru 25. ledna 2020 na festivalu Sundance a setkal se s velice kladným přijetím. Komentáře hovoří o ambiciózním a stimulujícím sci-fi thrilleru, který budou milovníci filmů s tematikou mysli milovat, přičemž součástí balíčku jsou i dost drsné praktické gore efekty. Údajně se jedná již z podstaty o agresivní a krvavou podívanou se znepokojivou atmosférou, která tu co do přístupu k látce (dlouho) nebyla. Objevily se i méně nadšené reakce, jež hovoří o tom, že Cronenbergovu filmu chybí hloubka, tudíž se násilí a krutost míjí účinkem. My se každopádně těšíme a netrpělivě vyhlížíme trailer, případně oznámení data premiéry.

O režii a scénář se postaral Cronenberg a vyjma Riseborough se ve filmu objeví i Sean Bean, Jennifer Jason Leigh, Christopher Abbott nebo Tuppence Middleton.

Jelikož upoutávka do této chvíle zveřejněna nebyla, podívejte se alespoň na trailer ke Cronenbergově celovečerní prvotině Antiviral a pak mrkněte dolů do galerie, kde vám Possessor přiblíží fotky.

Zdroje: BD, RT

Galerie: 6

Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu Possessor: Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let sklízí silné ohlasy | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest