Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné

Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 9 obrázků
Tvůrci nechtějí nic nechat náhodě. Marketingová kampaň opět staví na prvním filmu a využívá Kingova věhlasu.

Doktor Spánek, filmová podoba knihy od Stephena Kinga, zkusí své štěstí v kinech již příští měsíc. Marketingové oddělení čerstvě pustilo do světa dva nové plakáty, které jsou zajímavé hned ve dvou ohledech. Jednak si určitě všimnete důrazu na klasické motivy z Osvícení, které připomínají, že propojení s původním filmem bude opravdu důležité.

Druhou zajímavostí je, že na plakátu se mezi drobnými písmenky ztrácí jméno režiséra Mika Flanagana nebo kohokoli z obsazení včetně hlavní hvězdy Ewana McGregora. Naopak nepřehlédnutelně je napsáno jméno Stephena Kinga. Je to sice nezvyklé, jenže když si dáme dvě a dvě dohromady, je jasné, proč plakát sází zrovna na spisovatelovo jméno.

Kingův věhlas je nezpochybnitelný. Jeho druhé To v kinech září, na Netflixu se teď objevilo In the Tall Grass a nadále se mluví o dalších chystaných filmech či seriálech podle Kingových děl. Je tedy zřejmé, že i tvůrci Doktora Spánka se chtějí svést na této vlně spisovatelovi obliby a jeho jméno je teď silnější tahák než jména herců či režiséra.

V galerii kromě nových plakátů najdete i původní plakát na Osvícení.

Synopse:

Román Doktor Spánek nabízí dvě časové roviny. V jedné vykresluje bezprostřední události po tom, co Wendy Torrace a její syn Danny přežili v hotelu Overlook řádění Jacka Torrace. V té druhé se už dospělý Danny pomalu mění ve svého otce – v agresivního alkoholika. Když se konečně přestane potulovat a zpíjet, znovu se v něm probudí „Shining“, usadí se v malém městečku a s pomocí svého daru pomáhá umírajícím pacientům k pokojnému odchodu ze světa. To mu vyslouží přezdívku Doktor Spánek.

Druhou hlavní postavou příběhu je Abra, Dannyho nevlastní neteř. Ta známky Shiningu projevuje od útlého věku a do svých spárů se ji snaží dostat True Knot, skupina napůl nesmrtelných, kteří hledají jedince s darem a živí se esencí, kterou jednotliví osvícení vypouštějí během bolestivého umírání. Jedině Danny může Abru před True Knotem ochránit.

Režíruje a scénář napsal Mike Flanagan. V hlavních rolích vystupují Ewan McGregor, Kyliegh Curran, Rebecca Ferguson, Alex Essoe, Jacob Tremblay, Catherine Parker, Bruce Greenwood, Carl Lumbly nebo Zarn McClarnon. Datum české premiéry je stanovené na 14. listopadu, slovenské na 7. 11.

Galerie: 10

Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu Doktor Spánek: Nové plakáty ujišťují, že propojení s Osvícením bude opravdu silné | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest