Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení

Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu Zobrazit dalších 5 obrázků
Potvrdil to syn autora románové předlohy, Brian Herbert.

Na Dunu režiséra Deniho Villeneuvea jsme hodně zvědaví jako na předešlé režisérovy filmy (Příchozí, Sicario, Blade Runner 2049). Před několika dny oznámil Brian Herbert (syn autora původní předlohy) na Twitteru, že natáčení prvního filmu je u konce a někteří herci už pracují na dalších projektech. Všichni si pochvalovali to, jakým způsobem Villeneuve natáčení vedl. Tak snad se můžeme těšit.

Duna je sérií sci-fi románů od Franka Herberta. Ten první se odehrává ve vzdálené budoucnosti a vypráví příběh Paula Atreida, jehož rodina přijme kontrolu nad pouštní planetou Arrakis. Na té žijí obří červi, kteří vylučují vzácné koření, jež prodlužuje život a dává lidem psychické schopnosti, díky kterým je možné bezpečně pilotovat rychlé mezihvězdné lety. O kontrolu nad planetou je tak mezi urozenými rody enormní zájem. Paulova rodina je zrazena, a tak mladému šlechtici nezbývá než vést povstání původních obyvatel pouštní planety a získat nadvládu nad Arrakis zpět. Tématy románu jsou politika, náboženství a vztah člověka k přírodě. První knihu následovala celá řada pokračování, komiksů či videoher, takže chystané filmy a TV seriály budou mít odkud čerpat.

Režíruje Denis Villeneuve, scénář napsal Eric Roth. V hlavních rolích hrají Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, David Dastmalchian Chang Chen a Javier Bardem. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 19. 11. 2020.

Zdroj: Brian Herbert Twitter

Galerie: 6

Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu Duna: "Hra o trůny z vesmíru" dokončila natáčení | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest