A Private War: Rosamund Pike chce Oscara

A Private War: Rosamund Pike chce Oscara | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
A dle traileru to vypadá, že minimálně nominace by mohla klapnout.

Rosamund Pike má historická dramata, ať už založená více či méně na skutečných událostech, evidentně ráda. V roce 2016 si střihla roli londýnské úřednice Ruth Williamsové zamilované do botswanského krále Seretse Khama v životopisném dramatu Spojené království, loni si zahrála ve válečném thrilleru Smrtihlav o Reinhardu Heydrichovi, letos pak v Padilhově Operaci Entebbe o únosu letu Air France z Tel Avivu do Paříže v roce 1976. A to není ani zdaleka kompletní výčet. V letošní roce se herečka nominovaná v roce 2015 na Oscara (Zmizelá) představí ještě v jednom hutném životopisném dramatu, tentokráte nazvaném A Private War. Zblízka se podíváme na život a profesní dráhu zahraniční korespondentky Marie Colvin, která proslula odvahou a odhodláním poskytnout čtenářům ze Západu reálný obrázek o těch nejnebezpečnějších konfliktech posledních dekád. Často se pohybovala na frontové linii a komunikovala jak s uzurpátory, tak s utlačovanými. O tom, že to čas od času opravdu bylo trošku za hranou, nejlépe vypovídá ona charakteristická páska přes oko, které jí zranila exploze.

Nejenže se jedná o nesmírně poutavé téma, ale navíc se režijního dohledu ujal Matthew Heineman, neskutečně zručný tvůrce s výjimečným citem pro zachycení skutečných dramat a příběhů. Sice zatím natočil pouze dva celovečerní dokumenty, ale zejména Země kartelů (Cartel Land) stojí bezpochyby za zhlédnutí. Ve filmu se vyjma sympatické blondýnky představí i Jamie Dornan, Stanley Tucci či Tom Hollander. Premiéra se odehraje v New Yorku a Los Angeles 2. listopadu 2018, přičemž v širší distribuci se snímek objeví o dva týdny později, 16. listopadu! Trailer vypadá hodně slibně.

 

Galerie: 5

A Private War: Rosamund Pike chce Oscara | Fandíme filmu A Private War: Rosamund Pike chce Oscara | Fandíme filmu A Private War: Rosamund Pike chce Oscara | Fandíme filmu A Private War: Rosamund Pike chce Oscara | Fandíme filmu A Private War: Rosamund Pike chce Oscara | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest