Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním

Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
Reboot z roku 2009 si nakonec vysloužil druhý díl, ten je však v nedohlednu.

Pátek třináctého patří mezi nejpopulárnější hororové série subžánru „slasherů“. Úplně první díl z roku 1980 se stal velmi populární, a když druhý díl z roku 1981 představil jednu z nejikoničtějších hororových postav - Jasona Voorheese, dočkala se série spousty dalších pokračování, a nakonec i crossoveru s Noční můrou v Elm Street jménem Freddy vs. Jason. Série pak byla na nějakou dobu uložena k ledu, až v roce 2009 přišel reboot od režiséra Marcuse Nispela a producenta Michaela Baye.

Snímek při rozpočtu 19 milionů utržil celosvětově milionů 91, a odnesl si průměrné až podprůměrné recenze. I přesto se daly do pohybu práce na druhém díle, během let však bylo napsáno a postupně zamítnuto několik verzí scénáře, a nyní již od rebootu uplynulo 9 let. Producenti Brad Fuller a Andrew Form nyní poskytly bližší informace o pokračování.

Nejnovější film série měl, nebo má, režírovat Breck Eisner (Sahara, Poslední lovec čarodějnic), a produkce začala na začátku minulého roku. Vše však bylo studiem pozastaveno kvůli neúspěchu loňských Kruhů. Kromě toho se objevily problémy s autorskými právy, které na postavu Jasona má Victor Miller, scenárista originálního filmu.

„Jedno z největších zklamání za uplynulé roky bylo to, když bylo pokračování odloženo. Stále to bolí. Fanoušci na nás stále naléhají. Andrew nemá twitter, ale já ano, takže vidím, jak nás o to fanoušci prosí víc než o cokoliv jiného.“ vyjádřil se k situaci pro JoBlo Fuller.

Jestli se nakonec třináctého dílu v pořadí dočkáme je tak zatím těžko odhadnout. Od studia se jedná o trochu paradoxní tah vzhledem k tomu, že loňský rok byl k hororům až na výjimky docela přívětivý. O značku má navíc zájem studio Blumhouse, kterému se daří úspěšně produkovat a vytvářet  nízkorozpočtové horory jako Uteč či série Insidious.

Jaký je váš názor na tento typ hororů? Mají slashery stále své místo v dnešní produkci, nebo již tradičním vyvražďovačkám odzvonilo? Dejte vědět v komentářích.

Zdroj: JoBlo, Screenrant

Pátek třináctého

09.05.1980 | USA
Horor
Info o filmu

Galerie: 5

Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním | Fandíme filmu Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním | Fandíme filmu Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním | Fandíme filmu Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním | Fandíme filmu Pátek třináctého: Jak to vypadá s pokračováním | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest