TOP 5 filmů Brada Pitta

TOP 5 filmů Brada Pitta | Fandíme filmu Zobrazit další 4 obrázky
Ohledněme se za kariérou Brada Pitta a tím nejlepším, co do dnešního dne natočil.

Když na přelomu 80. a 90. let rozjížděl neznámý „hezoun“ Brad Pitt svou kariéru, mnoho lidí mu předpovídalo krátkodobý úspěch, založený čistě na jeho vzhledu. Od těchto nepříliš lichotivých komentářů uplynulo mnoho času a není žádným tajemstvím, že ten „hezoun“ vyrostl v jednoho z nejlepších a nejoceňovanějších herců své generace, jehož herecká všestrannost a zájem o globální události z něj učinily personu zdaleka přesahující hranice filmu.

"I'm one of those people you hate because of genetics. It's the truth."

Zde je 5 nejlepších filmů Brada Pitta:

5. Moneyball (2011) – o tom, že před tím, než je člověk všeobecně považován za průkopníka a vizionáře, musí chtě nechtě přijít nálepka, v lepším případ snílka, v tom horším, blázna a šílence. Baseballový manažer Billy Bean si na přelomu století uvědomil, že nemůže soutěžit s nejbohatšími týmy v lize pomocí peněz, ale že jedinou cestou, jak uspět, navzdory finančním omezením, je začít se dívat na baseball pomocí čísel, vzorců a matematické analýzy a společně s Jonahem Hillem se rozhodly změnit zažitá pravidla a definované hranice sportu.

4. 12 Opic (1995) – v polovině 90. let se Pitt všemožně snažil vymanit z role „hezouna“ a výsledkem byly často naprosto atypického role, které s odstupem času pouze podtrhují jeho hereckou všestrannost. Jednou z nich je i role šíleného anarchisty v tomhle klenotu sci-fi žánru o cestování v čase, která mu vynesla první oscarovou nominaci.

3. Hanební Parchanti (2009) – vždycky když usedáte v kinosále k projekci nového snímku Quentina Tarantina, tak musíte nechat smysl pro realitu za dveřmi a připravit se na spoustu násilí, krve, brilantních dialogů a skvěle vygradovaných scén. A přesně to je případ Parchantů, kteří zaujímají v Tarantinově filmografii prominentní místo a za mnohé z toho vděčí právě Pittovi a jeho fantastické herecké kreaci ambiciózního spojeneckého důstojníka, jehož jediným úkolem je na Němci okupovaných územích rozsévat chaos a strach.

2. Klub Rváčů (1999) – Brad Pitt a Ed Norton pod vedením Davida Finchera v geniální studii rozbourávající zažité představy o dokonalé společnosti. Příběh o „zvířatech“, která našla smysl lidské existence v potocích krve a bolesti. Kult a dost možná jeden z nejlepších nejdůležitějších filmů 90. let.

1. Sedm (1995) – sedm vražd, sedm smrtelných hříchů. Propracovaný psychologický thriller je absolutní perlou v krimi žánru a to díky promyšlené a precizní režii Davida Finchera. Brad Pitt a Morgan Freeman na stopě záhadného vraha (geniální Kevin Spacey). Temná a hutná atmosféra strachu na vás dýchá z každého záběru a fantastický (a zničující) závěr jenom povyšují toto dílo do síně slávy filmové historie.

Honorable Mentions: Podfu(c)k, Babel, Podivuhodná případ Benjamina Buttona, 12 let v řetězech, Sázka na jistotu

Galerie: 5

TOP 5 filmů Brada Pitta | Fandíme filmu TOP 5 filmů Brada Pitta | Fandíme filmu TOP 5 filmů Brada Pitta | Fandíme filmu TOP 5 filmů Brada Pitta | Fandíme filmu TOP 5 filmů Brada Pitta | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest