Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru

Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 10 obrázků
Nicole Kidman, Kristen Dunst a Elle Fanning pečují o raněného vojáka. Situace v dívčí internátní škole však spolu s nezvaným hostem rychle zhoustne.

Sofia Coppola, dcera slavného otce, vrazila na pole celovečerních filmů ve velkém stylu, když v roce 1999 přinesla silnou Smrt pannen a o několik let později navázala ještě uznávanějším Ztraceno v překladu. Následující léta už byla hubenější. Všechny Sofiiny filmy nabízely alespoň něco zajímavého, ale univerzálně vřelé přijetí už se nekonalo. Teď má Coppola šanci na diváky opět zapůsobit, společně se svým nejnovějším počinem, The Beguiled (Oklamaný).

Děj je zasazený na americký jih a odehrává se během občanské války. Ocitáme se na internátní dívčí škole, kde se nečekaně objeví zraněný nepřátelský voják. Ženy a dívky mu poskytnou útočiště a starají se o jeho rány. Dům ale postupně začnou ovládat sexuální napětí, vzájemné soupeření a porušená tabu. Tolik alespoň říká oficiální synopse a trailer to jen potvrzuje.

V upoutávce Sofia prezentuje skutečně napjatou atmosféru, kdy ke konci netušíte, jestli je horší vilný voják nebo zdánlivě nevinné obyvatelky internátu. Každopádně se schyluje k něčemu strašlivému a ten psychologický předvoj taky bude stát za to. Nepomáhá tomu jen sugestivní práce s prostředím a danou situací, ale především také silné obsazení, které má Coppola k ruce.

Raněného vojáka hraje Colin Farrell, ředitelku ústavu Nicole Kidman, jednu z učitelek Kirsten Dunst, nejvýraznější z žaček pak Elle Fanning. A i ve vedlejších rolích máme zajímavé tváře. Další z dívek si zahrála Angourice Rice, která na sebe skvěle upozornila v Správných chlapech, jako dcera Ryana Goslinga, a prominentní dětskou herečkou je v posledních letech také Oona Laurence, kteoru můžete znát ze Sauthpaw, Mého kamaráda draka nebo Matek na tahu. Coppola slibuje, že i když jde o její první žánrový film, pořád se bude snažit říct něco univerzálního, v tomhle případě půjde především o zobrazení dynamiky v ženském kolektivu a o přesouvání moci mezi muži a ženami. Scénář vychází z románové předlohy Thomase Cullinana, kterou už v roce 1971 zadaptoval snímek s Clintem Eastwoodem v hlavní roli.

Zdroj: EW

Oklamaný

23.06.2017 | USA
Drama, Western
Info o filmu

Galerie: 11

Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu Oklamaný: Historický thriller od Sofie Coppoly v napínavém traileru | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest