Čarodějnice

Originální název: The VVitch: A New-England Folktale
Český název: Čarodějnice
Premiéra: 23.01.2015
Česká premiéra: 07.07.2015
Žánr: Horor, Mysteriózní
Země původu: USA, Velká Británie, Kanada, Brazílie

V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Sedmičlenná rodina farmáře Williama (Ralph Ineson), která v té době žila v relativním bezpečí jedné z osad v Nové Anglii, se po vážném střetu se sousedy rozhodla kolonii opustit a vydala se dobývat americkou divočinu. Po krátkém putování se usadili v zemi nikoho, poblíž rozlehlého temného lesa, o němž by leckterá citlivá povaha řekla, že působí zlověstně. Neblahé tušení členů farmářovy rodiny umocňuje i řada obtížně vysvětlitelných událostí, které jejich nový život provázejí, zašlou úrodou počínaje a podivným chováním domácího zvířectva konče. Vrcholem série katastrof je pak zmizení farmářova nejmladšího syna přímo před očima nejstarší dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), která ho měla hlídat. V atmosféře všudypřítomné paranoie plynoucí z dalších podivných událostí dochází k postupnému rozkladu rodiny, Tomassin je jednomyslně označena za viníka všech neštěstí a obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu. A to, co se skrývá v temném lese a doposud bylo jen v roli pouhého pozorovatele, se rozhodne udeřit.

Čarodějnice - Oficiální Trailer

Čarodějnice - Oficiální Trailer | Fandíme filmu

Recenze: Maják

Robert Pattinson a Willem Dafoe bojují o přežití na pustém ostrově. Jak se vydařil snímek, který dost možná přispěl k Pattinsonově obsazení do role Batmana?

Čarodějnice: Video o přípravě efektů a nový trailer

Jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků poslední doby láká na "MTV" trailer a ukazuje, jak 17. století pomohly přivést k životu nenápadně umístěné digitální triky.

FilmWeek: Kdo nezpívá, není Batman. Na, na, na!

Batman v Superman budí mezi diváky zdaleka největší zájem, ale o pozornost se hlásí i Predátor nebo hororová Čarodějnice.

Filmové premiéry od 24.3.: Čarodějnice, Batman a ti druzí

Všechny zajímá Batman v Superman, ale kromě něj jde tenhle týden do kin také několik regulérně dobrých filmů, jako jsou Mustang nebo Čarodějnice.

Recenze: Čarodějnice

Čarodějnice nesází na lekačky, ale na atmosféru, psychologické drama a náboženskou filosofii, podobně jako třeba Vymítač ďábla.

Pro hodnocení musíte být přihlášen.

"1"

1 | 2021-03-23 20:35:54
Zobrazit ostatní komentáře
Život filmu
Recenze: Maják Recenze: Maják | Fandíme filmu
Vojcl | 01.02.2020 17:29
trion | 17.08.2017 23:00
petardo11 | 04.06.2017 22:14
Daarius | 20.01.2017 14:59
m.abrams | 13.11.2016 16:04
Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest