Fantastická čtyřka: The Thing podle drbů může být žena a internet šílí

Fantastická čtyřka: The Thing podle drbů může být žena a internet šílí | Fandíme filmu
20th Century Studios
Údajně také známe představitele hlavního záporáka.

Čím déle bude trvat, než Marvel obsadí Fantastickou čtyřku, tím víc prostoru budou dostávat zákulisní zvěsti o tom, kdo si čtyři členy nejstaršího marvelovského týmu nakonec zahraje. Nejnovější drama se strhlo kolem castingu pro roli The Thing, kamenného člena týmu.

Žena jako The Thing?

Insiderka MyTimeToShyHello (která má u svých zákulisních zpráv variabilní míru úspěšnosti) na Twitteru uvedla, že pro režiséra Matta Shakmana je stěžejní, aby roli hrál někdo židovského původu a tvrdí, že castingové oddělení vybírá jak mezi mužskými, tak mezi ženskými herci. Ačkoliv vůbec nevíme, zda je zákulisní drb vůbec pravdivý, nebo zda nakonec po dámské variantě Marvel reálně sáhne, tak se jako v řadě podobných situací vzedmula na sociálních sítích vlna vášní.

Pokud se na situaci podíváme střízlivýma očima, tak jen část celosvětového publika chystaného snímku nějak více zná Fantastickou čtyřku z dřívějška a jen zlomku z nich bude reálně záležet na tom, zda se film odchyluje od předchozích zpracování nebo ne. Větší halo by kolem castingu mimo filmovou a komiksovou bublinu vzniklo jedině tehdy, pokud by se změnu pohlaví klasické figury podařilo protlačit jako téma do mainstreamových médií.

Nicméně i bez toho by na 99% přišlo to, co při podobných změnách zatím přišlo vždycky: Pokud by The Thing skutečně ztvárnila žena, byli by tvůrci, studio a daná herečka okamžitě vystaveni proudu nenávistných útoků. (Vyhrožování násilím nebo smrtí za to, že jste si dovolili přijmout roli ve filmu, bohužel na internetu není nějakou výjimkou). A v tu chvíli se nabízí otázka, jestli to celé stojí za to.

Pakliže mají filmaři v rukávu nějaký skutečně geniální nápad, kdy by obsazení role The Thing ženou mohlo snímek zásadním způsobem obohatit, pak nezbývá než zatleskat za tvůrčí odvahu a popřát silné nervy při bránění vlastní vize. Kdyby ale z The Thing měla být žena jen proto, aby prostě „něco bylo jinak“, nebo nedej bože dokonce proto, aby se filmu udělala uměle reklama, pak by takový casting ze strany všech zúčastněných působil nejen sebevražedně, ale vlastně i nezodpovědně. Protože to poslední, co v současné zjitřené době potřebujeme, je prohlubování pnutí uvnitř divácké obce, jen kvůli nepromyšlenému experimentu.

Mila Kunis jako The Thing?

Jak už bylo řečeno, zatím vůbec není dané, že je castingová zpráva pravdivá, nebo že Marvel tuhle variantu dotáhne do konce. Nicméně, jednou z potenciálních ženských kandidátek na roli The Thing je podle MyTimeToShyHello Mila Kunis, jež byla v minulosti spojována s rolí Sue Storm. Sama Kunis v talkshow Jamese Cordena svou účast na snímku popřela. Uvedla, že když ji vyfotili na společném obědě s režisérem Shakmanem, tak to nebyla pracovní schůzka, ale čistě přátelský oběd. Ačkoliv prý sama ve Fantastické čtyřce hrát nebude, tak dle svých slov ví, kdo do filmu skutečně obsazený byl, akorát to nesmí prozradit. Potíž je samozřejmě v tom, že Kunis by to samé říkala, ať už ve Fantastické čtyřce hrát bude či nebude – lhaní je u marvelovských adeptů docela běžným jevem.

A co Sue Storm a padouch?

MyTimeToShyHello a Jeff Sneider následně naznačili, že roli Sue Storm by potenciálně mohla ztvárnit Jodie Comer (Na mušce, Poslední duel). Ta údajně měla nabídku v minulosti odmítnout, nicméně je možné, že je opět ve hře. Dále MTTSH znovu uvádí to, co o čem se mluvilo už v minulosti, tedy že ve filmu nebude mít zásadní roli (pokud vůbec nějakou) Doctor Doom. Hlavním záporákem má být kosmický pojídač planet Galactus a pozor, jak MTTSH, tak Alex Perez z The Cosmic Circusu tvrdí, že by měl padoucha ztvárnit Antonio Banderas! Zprávu zatím nepotvrdil žádný velký oborový zpravodaj, nebo dokonce Marvel, takže nám nezbývá než trpělivě čekat, zda se šuškanda potvrdí, nebo vyvrátí.

Fantastická čtyřka je první superhrdinský příběh, který vznikl v roce 1961 pod nově zavedenou značkou Marvel Comics. Autory postav jsou scenárista Stan Lee a výtvarník Jack Kirby. Hrdinové jsou tradičně vykreslováni jako dysfunkční, ale milující rodinná jednotka. Během vesmírné mise je čtveřice ozářená kosickými paprsky, které jí dávají nadlidské síly. Z Reeda Richardse se stává Mister Fantastic s natahovacím tělem. Sue Storm, Reedova manželka, je známá jako Invisible Woman a dokáže se zneviditelnit. Její mladší bratr Johnny Storm si říká Human Torch a umí na povel vzplanout. Čtveřici uzavírá Ben Grimm, Reedův blízký přítel a spolužák, který se natrvalo změnil v kamenné monstrum a říká si The Thing. Dobrodružství Fantastické čtyřky se hodně točí kolem vědeckých probémů a jejími tradičními záporáky jsou Doctor Doom, Galactus a Annihilus. Pro film byla skupinka zpracována celkem třikrát, v roce 1994, v letech 2005 a 2007 a v roce 2015. Ani jeden z filmů neměl dobré recenze a dosud se nepodařilo ze značky udělat hit. Režíruje Matt Shakman, scénář píší Jeff Kaplan a Ian Springer. Datum premiéry je stanoveno na 13. února 2025.

Titulní foto je ilustrační, ze starší Fantastické čtyřky

Zdroje: Alex Perez, The Late Late Show with James Corden, Jeff Sneider, MyTimeToShineHello I, II, III

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest