Fantastická čtyřka: Nové zpracování komiksové klasiky zná své scenáristy

Fantastická čtyřka: Nové zpracování komiksové klasiky zná své scenáristy | Fandíme filmu
20th Centur Studios
Kam chystaná komiksovka zapadne v rámci světa Marvelu, začali pánové zpracovávat už před delší dobou.

Poté, co studio Marvel oznámilo, že Fantastickou čtyřku natočí Matt Shakman, se začal osud příštího celovečerního filmu o slavné čtveřici rýsovat v trochu jasnějších konturách. V souvislosti s nedávnou akcí D23 jsme byli ujištěni, že je vývoj v hodně rané fázi a zatím příliš není co o projektu odhalovat. Teď jsme se ale něco málo přeci jen dozvěděli.

Magazín Deadline jako první mezi velkými hollywoodskými zpravodaji přinesl zprávu o tom, kdo snímek píše. Scenáristickou pozici zaujali Jeff Kaplan a Ian Springer. Ti zatím za sebou nemají žádný zásadní zářez, vidět jsme od nich mohli málo známé snímky Bert and Arnie's Guide to Friendship nebo The Last of the Great Romantics. To jsou skoro deset let staré filmy, od nichž dvojice nemá na databázi IMDb žádný záznam. V poslední době na nich ale Hollywood něco vidí, protože postupně dostali příležitost napsat snímky Disaster Wedding, K-Pop: Lost in America a teď tedy i Fantastickou čtyřku. Náhlý nárůst projektů signalizuje, že buď v pánech něco třímá, anebo jsou minimálně schopní kooperovat, rychle se učit, plnit zadání a dobře se s nimi spolupracuje.

Podle informací Deadline byli Kaplan a Springer najati už před delší dobou, aby spolu s šéfem Marvelu Kevinem Feigem přišli na to, kam a jak Fantastickou čtyřku zapasovat do širšího filmového světa Marvelu. Teď, když byl najatý režisér Shakman, už přímo s ním spolupracují na konkrétním příběhu, který onen vytyčený prostor v marvelovském univerzu vyplní.

Fantastická čtyřka je první superhrdinský příběh, který vznikl v roce 1961 pod nově zavedenou značkou Marvel Comics. Autory postav jsou scenárista Stan Lee a výtvarník Jack Kirby. Hrdinové jsou tradičně vykreslováni jako dysfunkční, ale milující rodinná jednotka. Během vesmírné mise je čtveřice ozářená kosickými paprsky, které jí dávají nadlidské síly. Z Reeda Richardse se stává Mister Fantastic s natahovacím tělem. Sue Storm, Reedova manželka, je známá jako Invisible Woman a dokáže se zneviditelnit. Její mladší bratr Johnny Storm si říká Human Torch a umí na povel vzplanout. Čtveřici uzavírá Ben Grimm, Reedův blízký přítel a spolužák, který se natrvalo změnil v kamenné monstrum a říká si The Thing. Dobrodružství Fantastické čtyřky se hodně točí kolem vědeckých probémů a jejími tradičními záporáky jsou Doctor Doom, Galactus a Annihilus. Pro film byla skupinka zpracována celkem třikrát, v roce 1994, v letech 2005 a 2007 a v roce 2015. Ani jeden z filmů neměl dobré recenze a dosud se nepodařilo ze značky udělat hit. Režíruje Matt Shakman, scénář píší Jeff Kaplan a Ian Springer. Datum premiéry je stanoveno na 7. listopadu 2024.

Foto je ilustrační, starší zpracování Fantastické čtyřky

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest