Rychle a zběsile 11: Název ani termín uvedení nepřekvapí

Rychle a zběsile 11: Název ani termín uvedení nepřekvapí | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit další 2 obrázky
K novinkám o jedenáctce jsou tu dvě nové upoutávky pro desítku.

Ani sága Rychle a zběsile nemohla chybět na filmové výstavě CinemaCon, která probíhala celý týden v Las Vegas. Na scénu nastoupili nejprve Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster a Sung Kang, aby společně zrekapitulovali dosavadní historii. Pak přišel Vin Diesel a poněkud vyvedl přísedící novináře z míry, když oznámil, že kašle na to, co má napsáno na čtecím zařízení a namísto toho začal pět oslavné ódy, jak to umí jen on.

Tvrdil, že v aktuálním díle hraje nejvíc oscarových hereček na jeden film v historii, že pro všechny zúčastněné režiséry je Rychle a zběsile nejúspěšnějším bijákem jejich kariéry, a že žádná jiná série neběží bez přeobsazení postav kontinuálně tak dlouho. To jsou výroky, které by vesměs asi šlo přinejmenším zpochybnit, ale Vin má prostě hyperbolu rád. Ostatně, na pódium vylezl v bílém saku s velikým černým X a před přítomnými provozovateli kin (pro které se CinemaCon primárně pořádá) bájil o tom, jak jsou úžasnými bojovníky v přední linii, díky kterým se značka stala tak úspěšnou.

Prostě něco na pomezí PR a plamenné řeči vůdce kultu. Nicméně, když už se herec a producent série vypovídal, prozradil alespoň jednu užitečnou informaci: Jedenáctý díl ságy dorazí v roce 2025, tak jak jsme nedávno předpokládali. Oznámení přišlo krátce poté, co film našel režiséra a scenáristy. Můžeme se domnívat, že termín premiéry bude stanovený klasicky na jarní období, jako tomu bylo u velké části těch předchozích. Snímek by se měl jmenovat Fast X: Part 2 (Fast X: Část 2), což není příliš originální, ale nejspíš to potvrzuje starší zprávy, podle kterých mají být desítka a jedenáctka dvě poloviny jednoho příběhu.

Na akci se také promítala upoutávka, která nebyla zpřístupněna pro širší veřejnost, ale podle reportů ze sálu v Las Vegas novináři neviděli nic, co by nám neukázaly ostatní trailery. Ostatně, nedávno jsme tu měli tři nová videa a dnes můžeme přidat další dvě. Jedno je prostě minutu dlouhý trailerový sestřih, to druhé je krátký film o filmu zaměřený na Danta, nového záporáka v podání Jasona Momoy.

Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina během řady misí navzdory všem předpokladům přechytračili a předjeli všechny nepřátele, kteří se jim postavili do cesty. Teď čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: Ze stínů minulosti se vynořuje děsivá hrozba poháněná krvavou touhou po pomstě. Soupeř odhodlaný rodinu rozbít a zničit všechny a všechno, co kdy Dom miloval.

V roce 2011, ve snímku Rychle a zběsile 5, zneškodnili Dom a jeho parta nebezpečného brazilského drogového bosse Hernana Reyese. Na mostě v Riu De Janeiru svrhli jeho impérium. Tehdy však netušili, že Reysův syn Dante (Jason Momoa) to všechno viděl a posledních dvanáct let strávil vymýšlením dokonalé pomsty.

Danteho plán rozhází Torettovu rodinu po celé zeměkouli. Od Los Angeles, přes římské katakomby, Brazílii, Londýn a Portugalsko až po Antarktidu. Vzniknou nová spojenectví a znovu se vynoří staří nepřátelé. Vše se však změní v momentě, kdy Dom zjistí, že hlavním cílem Danteho pomsty je jeho osmiletý syn (Leo Abelo Perry).

Ve známých rolích se z předchozích filmů vracejí také Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, Sung Kang, Jason Statham, John Cena, Scott Eastwood, Helen Mirren a Charlize Theron. Ty nově doplňují: Brie Larson jako Tess, agentka Agentury, která jedná na vlastní pěst. Alan Richtson jako Aimes, nový šéf Agentury, který nemá pro Domovu partu stejné pochopení jako jeho předchůdce, Pan Nikdo. Daniela Melchior jako brazilská pouliční závodnice se silnou vazbou na Domovu minulost. A Rita Moreno jako babička Toretto.

Režíruje Louis Leterrier. Datum premiéry je ohlášené na 18. května 2023.

Foto: Universal Pictures

Zdroje: Universal, Slashfilm

 

Galerie: 3

Rychle a zběsile 11: Název ani termín uvedení nepřekvapí | Fandíme filmu Rychle a zběsile 11: Název ani termín uvedení nepřekvapí | Fandíme filmu Rychle a zběsile 11: Název ani termín uvedení nepřekvapí | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu