Prey: Nový Predátor bude inspirovaný populární videohrou

Prey: Nový Predátor bude inspirovaný populární videohrou | Fandíme filmu
20th Century Fox
Zobrazit další 2 obrázky
Režisér nového Predátora je nadšený pařan.

O značce Predátor jsme se nedávno dozvěděli, že studio 20th Century vyřešilo právní nejasnosti a tudíž by nic nemělo bránit vydávání libovolných dalších filmů či jiného obsahu. Přesto nám stále chybí jakékoliv propagační materiály k novému filmu Prey, který byl dokončený už loni a jeho vydání na streamu se očekává v letošním roce.

Fanoušky Predátora tak potěší jakákoliv zmínka, která se kolem snímku šustne. Námět k přemýšlení teď dal fandům přímo režisér Dan Trachtenberg. Ten začínal jako popkulturní novinář, s výrazným zaměřením na videohry. Hráče na PC čerstvě potěšilo vydání konverze populárního God of War z roku 2018. Tuhle hru si dosud bylo možné zahrát pouze na konzolích. Trachtenberg teď pogratuloval autorovi hry k novému vydání, hru pochválil a dodal, že měla vliv na jeho Prey!

V tu ránu se internet začal hemžit spekulacemi o tom, co přesně to vůbec znamená. Někteří komentátoři se domnívají, že by se hra mohla inspirovat konkrétně právě God of War 2018. Tahle hra se odehrává v divočině, je v ní tedy určitý tribální element, který by mohl inspirovat příběh snímku Prey, zasazeného mezi Komanče. Popřípadě je v nové hře silný motiv mladého bojovníka, který se snaží prosadit. A přesně to čeká na hlavní hrdinku filmu. Zároveň ale platí, že Trachtenbergův tweet mohl cílit na celou videoherní značku (a starší díly se odehrávaly v antickém prostředí). Co by mohlo být inspirací v takovém případě? Možná brutalita soubojů? Zarputilost ústřední postavy při boji s extrémně mocnými protivníky? Popřípadě práce s kamerou, která kontinuálně sleduje dění?

Máte nějakou vlastní hypotézu o tom, čím by mohla hra God of War inspirovat nového Predátora? Dejte vědět v komentářích?

Pro ilustraci ukázka ze hry God of War:

Snímek se odehrává před 300 lety a zavádí nás mezi severoamerické Komanče. Hlavní hrdinkou je Naru, schopná válečnice, která srdnatě chrání svůj kmen proti vysoce vyvinutému mimozemskému Predátorovi. Snímek zrežíroval Dan Trachtenberg, scénář napsal Patrick Aison. Natáčelo se v kanadské Calgary, hlavní roli ztvárnila Amber Midthunder. Snímek bude uvedený v létě 2022 rovnou na stream (u nás v rámci služby Disney+, která snad tou dobou už bude v Česku a na Slovensku dostupná).

Foto: 20th Century Studios

Zdroj: Dan Trachtenberg

Galerie: 3

Prey: Nový Predátor bude inspirovaný populární videohrou | Fandíme filmu Prey: Nový Predátor bude inspirovaný populární videohrou | Fandíme filmu Prey: Nový Predátor bude inspirovaný populární videohrou | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest