The Matrix Resurrections: Nové teasery ukázaly čerstvé záběry

The Matrix Resurrections: Nové teasery ukázaly čerstvé záběry | Fandíme filmu
Warner Bros.
Ponořte se zase o kousek hlouběji do Matrixu. Poznáte, co je skutečnost?

Po plakátové náloži jsou tu nové krátké upoutávky z The Matrixu Resurrections. Navzdory délce jim nechybí nové záběry. Máme tu roztékající se Trinity s robotickým hlasem a Nea, který si sahá na zátylek, jako by hledal port pro připojovací kabel. Ale opravdu je ve skutečném světě, jak říká Trinity? Pak krátký pohled do rychlovlaku (v Japonsku?), ze kterého se následně ruka v rudé záři prokousává kamsi dál. Jak už jsme mohli v minulosti vidět, Morpheus se „stéká z dat“, podobně, jako se v ně Trinity před chviličkou roztekla. A souboj v místnosti s klenutými stropy trochu připomíná souboj z metra v prvním filmu. Ve druhém kratičkém videu potom Morpheus někomu slibuje první den jeho nového života, pokud je za něj ochotný (ochotná) bojovat.

The Matrix Resurrections je pokračováním příběhu ustanoveném v prvním Matrixu. Znovu se v něm scházejí Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss jako filmové ikony Neo a Trinity. Jejich příběh se rozšiřuje, vrací se do Matrixu, tentokrát dokonce ještě hlouběji do králičí nory. Nové dobrodružství, z něhož zůstává rozum stát, bude mít akci epických rozměrů a je zasazené do povědomého, nicméně ještě provokativnějšího světa, kde je realita ještě subjektivnější než kdykoliv předtím a vše, co musíte udělat pro to, abyste dokázali vidět pravdu, je osvobodit vaší mysli.

Dvacet let po prvním filmu se vrací série, jež pomáhala definovat popkulturu přelomu století, aby pokračovala v původním filmu a rozšiřovala jej. The Matrix zůstává v obecném povědomí jako snímek, který změnil náš pohled na film i realitu jako takovou. Spolu se svojí přelomovou akcí a vizuálními efekty pomáhal prošlapat cestu pro filmy, jež následovaly.

The Matrix Resurrections režíruje Lana Wachowski. V hlavních rolích Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Priyanka Chopra Jonas, Daniel Bernhardt, Christina Ricci nebo Telma Hopkins. Datum české premiéry je stanovené na 23.12. 2021.

Podklady a foto: Warner Bros.

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest