Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu

Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 4 obrázky
Další upoutávka ukazuje, jak vypadá v daleké galaxii souboj na blízko se speciálním silovým polem.

Premiéra sci-fi eposu Duna se pomalu blíží. Do českých kin snímek dorazí 21. října. Už tu byl finální trailer i zahraniční recenze, studio Warner Bros. však stále pracuje na tom, aby snímek potenciálním divákům více přiblížilo. Nejnověji tak byl zveřejněný krátký film o filmu, v němž produkce blíže představuje jednotlivé postavy příběhu. Od ústřední rodiny Atreidů, přes líté Harkonneny, až po Fremeny, původní obyvatelstvo pouštní planety Arrakis, jež je místem strategického zájmu všech hráčů na galaktickém kolbišti.

Pak je tu ještě druhé video, jež nás blíže seznamuje s bojovým tréninkem hlavního hrdiny Paula Atreida (Timothée Chalamet). Jak můžete vidět, ve světě Duny se v boji na blízko využívá ochrany osobního silového pole, takzvaného „Holtzmanova štítu“. Jeho zpracování ve snímku s využitím barev šikovně znázorňuje, které údery v tréninku jsou ty skutečně nebezpečné.

Duna vypráví příběh Paula Atreida, jehož rodina přijme kontrolu nad pouštní planetou Arrakis. Na té žijí obří červi, kteří vylučují vzácné koření, jež prodlužuje život a dává lidem psychické schopnosti, díky kterým je možné bezpečně pilotovat rychlé mezihvězdné lety. O kontrolu nad planetou je tak mezi urozenými rody enormní zájem. Paulova rodina je zrazena, a tak mladému šlechtici nezbývá než vést povstání původních obyvatel pouštní planety a získat nadvládu nad Arrakis zpět. Tématy románu jsou politika, náboženství a vztah člověka k přírodě. První knihu následovala celá řada pokračování, komiksů či videoher, takže chystané filmy a TV seriály budou mít odkud čerpat.

Režíruje Denis Villeneuve, scénář napsal Eric Roth. V hlavních rolích hrají Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, David Dastmalchian Chang Chen a Javier Bardem. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 14. 10. 2021.

Podklady a foto: Warner Bros.

Galerie: 5

Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu | Fandíme filmu Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu | Fandíme filmu Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu | Fandíme filmu Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu | Fandíme filmu Duna: Krátký film o filmu představuje jednotlivé postavy příběhu | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest