Co zbylo z mojí sestry: Olga Kurylenko v psychologickém thrilleru

Co zbylo z mojí sestry: Olga Kurylenko v psychologickém thrilleru | Fandíme filmu
BK Studios
Zobrazit další 2 obrázky
Přichází hrdinka nového napínavého snímku o rozum nebo se zde odehrává cosi zlověstného? Jsou tu první fotky.

Režisérka Heidi Greensmith zatím natočila jeden celovečerní film (Zima – 2015), několik kraťasů a dokument. Momentálně dotočila svůj druhý celovečerák, My Sister’s Bones. Psychologický thriller vychází z románu Nualy Ellwood, jenž byl u nás vydaný pod názvem Co zbylo z mojí sestry.

 

Vyprávění filmu začne na pochmurné policejní stanici, kde uznávaná válečná reportérka Kate Rafter odpovídá na otázky psychiatričky, doktorky Shaw. Společně procházejí bolestivé události Kateina života, od strašlivého neštěstí ve válečném Iráku, až po smrt matky. Právě ta ji zavedla zpátky do proklatého domu v Herne Bay, kde vyrostla a o němž se domnívala, že mu jednou pro vždy unikla. Sestra ji přivítá se záští a situaci se nedaří urovnat ani jejímu smířlivému manželovi. Během balení matčiny pozůstalosti se hrdinka začne domnívat, že u sousedů se děje něco strašlivého.

Roli doktorky ztvárnila Olga Kurylenko (Quantum of Solace, Nevědomí), Kate Jenny Seagrove (Chůva, Zámožná žena), její matku Maggie Steed (Eastenders, Lék na život), sestru Anna Friel (Báthory, Marcella), švagra Ben Miles (Tetris, Koruna). V další roli vystupuje David Bradley (Harry Potter, Hra o trůny).

Scénář napsala Naomi Gibney, na motivy románové předlohy. Anotaci českého vydání si můžete přečíst níže, v galerii najdete první zveřejněné fotografie.

Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne; sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah. V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky. V sousední zahradě vídá dítě, které by tam podle všeho nemělo být. Dějí se jí věci, které jsou velmi podivné a znepokojivé. A tehdy začne Kate pochybovat, jestli se nepomátla. Nemá se komu svěřit. S kým se poradit. Sestra nepřichází v úvahu, ta utápí v alkoholu žal nad tím, že před pár lety zmizela její dospívající dcera. Ještě že je tady sestřin manžel Paul, ten jediný je aspoň trochu nápomocný. Přesto se Kate ocitá na pokraji zoufalství. Neví, jestli je to, co vidí, skutečnost, nebo výplod její mysli. Jako by už nic nebylo takové, jakým se jeví. Dochází k jediné jistotě – že něco je zatraceně špatně. Zbývá otázka, jestli v sobě bude mít dost síly odhalit pravdu.

Foto: BK Studios

Zdroj: Dedline

Galerie: 3

Co zbylo z mojí sestry: Olga Kurylenko v psychologickém thrilleru | Fandíme filmu Co zbylo z mojí sestry: Olga Kurylenko v psychologickém thrilleru | Fandíme filmu Co zbylo z mojí sestry: Olga Kurylenko v psychologickém thrilleru | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest