Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer

Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu
Netflix
Zobrazit dalších 6 obrázků
Pusťte si upoutávku pro adaptaci Remarqueova válečného pekla, kterou Netflix natočil v Česku.

Jedním z potenciálních kandidátů nadcházející oscarové sezony bude také adaptace klasického románu Na západní frontě klid (All Quiet on the Western Front). V něm Erich Maria Remarque zpracoval hrůzy první světové války. Teď je tu první trailer, který ukazuje, jak intenzivní snímek bude. Už textové titulky důrazně upozorňují na to, že příběh není obžalobou nebo doznáním k válečným hříchům. Je to prostě popis děsu a deziluze, které totálně nepřipravení mladíci v zákopech zažívali. Samotné záběry z bojiště se nepříjemně dostávají pod kůži. Není těžké s protagonisty prožívat nejistotu, zimu, špínu, vlhko a strach. Každá svištící puma může dopadnout právě na vás. V zákopech muži zvrací strachy a uhnívají jim nohy. A výsledkem všeho pachtění je jen zkáza a zmar, bez nějakého zjevného konce.

Snímek by měl být jedním z nejdražších filmů německé kinematografie. Natočil jej Edward Berger. V jednotlivých rolích vystupují Felix Kammerer, Albrecht Schuch, Moritz Klaus, Aaron Hilmer, Edin Hasanovic, Daniel Brühl, Adrian Grünewald, Devid Striesow, Andreas Döhler, Sebastian Hülk, Alexander Schuster, Luc Feit, Michael Wittenborn, Michael Stange, André Marcon, Tobias Langhoff nebo Anton von Luck. Čerstvě bude film uvedený na festivalu v Torontu, celosvětově bude film uvedený na Netflixu 28. října. Natáčelo se v Česku, na snímku se podíleli čeští profesionálové.

Na západní frontě klid je filmovou adaptací románu Ericha Marii Remarqua. Protagonistou je Paul, německý voják, který na západní frontě první světové války spolu se svými bratry ve zbrani na vlastní kůži zažije, jak se úvodní válečné nadšení rychle promění v zoufalství a strach, zatímco v zákopech bojují se strachem i jeden s druhým.

Podklady a foto: Netflix

Galerie: 7

Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu Na západní frontě klid: Zfilmování válečné klasiky ukázalo první trailer | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu