Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti

Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu
20th Century Studios
Zobrazit dalších 5 obrázků
Jaká byla rozpočtová situace nového Predátora a co od něj můžeme čekat žánrově? Plus nový plakát.

Před pár dny trailer pro snímek Prey unikl předčasně na internet. Teď už je zveřejněný oficiálně a v HD. Spolu s trailerem byl uvolněný také plakát, který si můžete prohlédnout dole v galerii. Novinky tím nicméně nekončí, protože snímek blíže poodhalil režisér Dan Trachtenberg.

Ten před časem naznačoval, že si tvůrci vzali inspiraci z videohry God of War. Teď prozradil, v čem konkrétně to bylo. Jedná se o dvě různé věci. Jednou z nich je skládací štít, jenž v upoutávce vidíme. A tou druhou je vrhací tomahawk na lanku. Nicméně pozor, nemáme si prý představovat, že když jsme na Zemi o 300 let v minulosti, tak že by predátorská společnost také byla o 300 let posunutá ve svém vývoji. Jak to tak ve sci-fi příbězích obvykle bývá, mimozemské civilizace se vyvíjejí poněkud pomalejším tempem, než ta naše. Odlišnou výbavu a vzhled nového predátora podle Trachtenberga máme chápat tak, že je to zkrátka trochu jiná rasa, z jiné části predátorské planety.

Snímek bude mít premiéru na službě Hulu (u nás snad bude dostupný v rámci Disney+), nicméně původně vznikal pro kina. Nemáme se tedy bát toho, že by snímek byl nějaká laciná video záležitost. Zároveň platí, že je Prey výrazně levnější, než byl předchozí Predátor: Evoluce. Tentokrát je rozpočet ekonomický, nicméně stačil na všechno, co filmaři potřebovali. Mohl tak vzniknout vizuálně výpravný snímek, který žánrově bude míchat napětí s dobrodružstvím. A jako takovou perličku dodejme, že se jeden čas zvažovalo, že by byl celý film natočený v jazyce komančů, jejichž kultura je nedílnou součástí příběhu. Z toho nakonec sešlo, nicméně spolu s premiérou budou k dispozici komančský dabing a komančské titulky, což je unikum.

Snímek se odehrává před 300 lety a zavádí nás mezi severoamerické Komanče. Hlavní hrdinkou je Naru, schopná válečnice, která srdnatě chrání svůj kmen proti vysoce vyvinutému mimozemskému Predátorovi, jednomu z prvních, co kdy přistál na Zemi. Snímek zrežíroval Dan Trachtenberg, scénář napsal Patrick Aison. Natáčelo se v kanadské Calgary, hlavní roli ztvárnila Amber Midthunder. Snímek bude uvedený 5. srpna 2022, u nás zřejmě na službě Disney+.

Foto: 20th Century Studios

Zdroje: Collider, ComicBook

Galerie: 6

Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu Prey: Trailer dorazil v HD a režisér odhalil nové podrobnosti | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz
Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest