Oppenheimer: První fotky z natáčení Nolanovy válečné novinky

Oppenheimer: První fotky z natáčení Nolanovy válečné novinky | Fandíme filmu
Universal Pictures
Snímek o vzniku atomové bomby už se točí, je tu první pohled na historické scény. Přidali se další herci.

Christopher Nolan začal koncem února v americkém Los Alamos natáčet svoji historickou novinku Oppenheimer, jež pojednává o J. Robertu Oppenheimerovi a vzniku atomové pumy. Z natáčení se dostaly na veřejnost první fotografie. Ty zachycují ceremoniál předávání cen „E“ za „Excelentní produkci“. Americká armáda a námořnictvo tuto cenu za druhé světové války udělovaly předním společnostem, které se zapojily do výroby válečného materiálu. Oppenheimer dostal cenu v roce 1945.

Na záběrech můžeme vidět Cilliana Murphyho, jenž ztvárnil přímo Oppenheimera, dále Matta Damona, jako generálporučíka Leslieho Grovese a ceremoniál pozoruje také Katherine „Kitty“ Oppenheimer, Robertova manželka. Tu hraje Emily Blunt.

V posledním článku o Oppenheimerovi jsme rozebírali rozsáhlé přírůstky k hereckému obsazení. Od té doby už se však stihli přidat herci další. Konkrétně jsou to Alex Wolff (Čas, Děsivé dědictví) a Devon Bostick (Prvních 100, Okja). U Wolffa jeho roli neznáme, Bostick hraje Setha Neddermeyera, fyzika, který objevil miony a při práci na projektu Manhattan prosazoval vývoj implozivní nukleární zbraně.

Oppenheimer je epický thriller o nevyzpytatelném muži plném paradoxů, který musel riskovat zničení světa, aby jej zachránil. Scénář vychází z Pulitzerovou cenou oceněné knihy American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer od Kaie Birda a Martina J. Sherwina. V hlavnírch rolích Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Florence Pugh, Rami Malek, Alden Ehrenreich, David Krumholtz, David Dastmalchian, Kenneth Branagh, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Jason Clarke, James D’Arcy, Michael Angarano, Matthias Schweighöfer, Gustaf Skarsgard, Harrison Gilbertson, Emma Dumont, David Rysdahl, Louise Lombard, Guy Burnet, Danny Deferrari, Josh Peck a Robert Downey Jr. Režíruje Christopher Nolan. Datum české premiéry je stanovené na 20. července 2023.

Foto: Universal Pictures

Zdroje: The Hollywood Reporter, Deadline

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu