The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy

The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 5 obrázků
Nové zpracování Bruce Waynea se od předchozích bude zásadně lišit.

Režisér a scenárista Matt Reeves promluvil s magazínem Empire o svém chystaném The Batmanovi, který se nedávno u uživatelů obří filmové databáze IMDb umístil na špici žebříčku nejočekávanějších film příštího roku.

Reeves prozradil, že když píše scénáře, pouští si k tomu hudbu. Když zrovna psal první jednání The Batmana, pustil si k tomu písničku Something In The Way od kapely Nirvana (která mimochodem hrála v prvním filmovém traileru). A právě v tu chvíli jej napadlo, že svého Bruce Waynea inspiruje Kurtem Cobainem a snímkem Last Days, který zdramatizoval Cobainovy poslední dny před jeho sebevraždou.

Zatímco předchozí filmy zosobňovaly Bruce Waynea jako společenského playboye, tenhle Bruce svou životní tragédií ztrápený a je to dost odtažitý člověk, který žije v ústraní, na rozpadajícím se panství. Robert Pattinson okamžitě přišel Reevesovi pro takové zpracování ideální. Zrovna ho viděl ve filmu Good Time, kde dokázal zároveň ukazovat sílu i zranitelnost. A podobně jako Kurt Cobain vypadá jako rocková hvězda, ale zároveň má v sobě něco odtažitého, uzavřeného.

A když se liší Bruce, liší se i Batman. Tahle verze Netopýřího muže nemá hromadu špičkových udělátek. Všechno je podomácku vyrobené a opotřebované. Wayne tráví čas doma a jen s pomocí Alfreda vyrábí svoje superhrdinské hračky, které pak večer co večer používá v praxi. Alfred (Andy Serkis) si o něm myslí, že zešílel. A i samotný kostým toho na první pohled hodně zažil. Batmana skoro každý den někde zmlátí, střelí, bodnou nebo popálí a na obleku se to podepisuje.

Dohromady nás tedy čeká značně chmurné vykreslení oblíbeného superhrdiny. Už jsme na něj zvědaví.

Bruce Wayne (Robert Pattinson) už dva roky slídí jako Batman po ulicích Gothamu a zasévá strach do srdcí zločinců. To jej zavedlo hluboko do stínů města. V propletené síti zkorumpovaných úředníků a vlivných lidí se může spoléhat pouze na dva spojence, Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) a seržanta Jamese Gordona (Jeffrey Wright). Spoluobčané jej tedy vnímají povětšinou jako osamělé ztělesnění pomsty.

Skrze sadistické machinace začne zabiják líčit na Gothamskou smetánku. Série kryptických stop zavádí nejlepšího detektiva světa pátrat do podsvětí, kde se potkává s figurami, jako jsou Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Důkazy začínají ukazovat k okruhu Bruceových blízkých a začíná být zřejmé, jaký rozsah vlastně mají pachatelovy plány. Batman musí uzavřít nová spojenectví, demaskovat viníka a přinést spravedlnost do světa korupce a zneužití moci, které dlouhá léta svíraly Gotham.

Snímek režíruje Matt Reeves. Datum premiéry je v Česku a na Slovensku stanovené na 3. března 2022.

Foto: Warner Bros.

Zdroj: Empire

Galerie: 6

The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu The Batman je inspirovaný tragickou osobností, není to playboy | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest