Batgirl: J.K. Simmons se má vrátit jako komisař Gordon

Batgirl: J.K. Simmons se má vrátit jako komisař Gordon | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 1 obrázek
Nová komiksovka nakonec bude propojená s Batmanem Zacka Snydera.

Když byla do hlavní role chystané komiksovky Batgirl obsazena Leslie Grace, tak jsem se domníval, že to můžeme brát jako signál, že snímek nebude provázaný s žádným z dosavadních batmanovských filmů. Grace, jenž si ve filmu zahraje Barbaru Gordon, má totiž latinskoamerický původ, zatímco poslední dva představitele komisaře Gordona (otec Barbary) hráli běloch a černoch. Byl jsem nicméně vedle, jak ta jedle.

V roli komisaře Gordona se totiž má vrátit J.K. Simmons. To je běloch jak poleno, ale jeho dcera zřejmě může být smíšeného původu, nevlastní nebo adoptovaná. To je vlastně jen takový kosmetický problém, jenž lze ve scénáři vysvětlit jednou větou. Daleko zajímavější je skutečnost, že návrat Simmonse pevně zasazuje Batgirl do společného univerza s dosavadními filmy z filmového světa DCEU. J.K. Simmons se v roli komisaře Gordona zatím objevil pouze v Justice League. S jeho návratem se počítalo v The Batmanovi, když jej ještě měl točit Ben Affleck. Projekt nicméně byl zrušený a na jeho místě vznikl úplně samostatný snímek Matta Reevese, ve kterém Gordona hraje Jeffrey Wright.

Podle hollywoodských zpravodajů Simmons o účasti teprve jedná, ale lze předpokládat, že jeho návrat je v tuhle chvíli pouze otázkou doladění smlouvy.

Batgirl je jednou z nejpopulárnějších ženských hrdinek ze světa DC komiksu. Identitu užívala řada žen, nejčastěji Barbara Gordon. Nejdříve se Barbara objevovala čistě jako dcera komisaře Gordona, později se z ní stala maskovaná bojovnice se zločinem. V klíčovém příběhu se zotavila z vážného zranění páteře, které jí způsobil Joker, a kvůli kterému byla dlouhé roky upoutána na invalidní vozík. Znovu pak začala chodit a znovu oblékla kostým Batgirl, avšak trauma z paralyzujícího zranění ji stále budí ze sna. Scénář chystaného filmu napsala Christina Hodson, režírují Adil El Arbi a Bilall Fallah. Snímek je určen exkluzivně pro streamovací službu HBO Max.

Foto je ilustrační - J.K. Simmons jako komisař Gordon v Justice League

Zdroje: Deadline, The Hollywood Reporter

Galerie: 2

Batgirl: J.K. Simmons se má vrátit jako komisař Gordon | Fandíme filmu Batgirl: J.K. Simmons se má vrátit jako komisař Gordon | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest