Velký Gatsby: Nevzniká jedna, ale hned dvě nové verze

Velký Gatsby: Nevzniká jedna, ale hned dvě nové verze | Fandíme filmu
DNEG Feature Animation
Zobrazit další 1 obrázek
F. Scott Fitzgerald a jazzový věk to prvně zkusí v animovaném celovečeráku.

Literární klasika Velký Gatsby (The Great Gatsby) z pera Francise Scotta Fitzgeralda se dočkala již celé řady filmových zpracování, přičemž poslední se datuje do roku 2013, kdy se v hlavních rolích blýsklo trio Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire a Carey Mulligan. Nutno podotknout, že režisér Baz Luhrmann si látku přizpůsobil k obrazu svému a každému nemusela přebarvená a vizuálně progresivní adaptace sednout. Tak či onak, Velký Gatsby patří mezi romány, které se budou na filmová plátna a televizní obrazovky vracet i v budoucnu. Ostatně v současnosti se chystají minimálně dvě verze. V prvním případě půjde o minisérii od tvůrce Vikingů a Tudorovců Michaela Hirsta. Ten píše scénář a dohlédne na materiál z pozice výkonného producenta.

Gatsby se posléze připomene ještě jednou, jelikož se začalo pracovat na animované verzi, když psaní scénáře se zhostí Brian Selznick (předloha i scénář k mysterióznímu dramatu Okouzlení) a na režijní sesli to zkusí William Joyce. Bude to vůbec poprvé od roku 1925, kdy Fitzgeraldův román spatřil světlo světa, co se někdo pokusí o animovanou adaptaci. Znovu tudíž nakoukneme do New Yorku a na Long Island dvacátých let dvacátého století a necháme se opětovně okouzlit jazzovým věkem. Očekávat máme prý inovativní animaci (z dílny DNEG Feature Animation), jež umožní podívat se na Fitzgeraldovu klasiku trošku jinou optikou.

Zdroj: Variety

Foto: DNEG Feature Animation

Galerie: 2

Velký Gatsby: Nevzniká jedna, ale hned dvě nové verze | Fandíme filmu Velký Gatsby: Nevzniká jedna, ale hned dvě nové verze | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu