WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne

WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu
Marvel
Zobrazit dalších 10 obrázků
S přibývajícími epizodami předkládá WandaVision stále více otázek. Sesumírovali jsme dostupné odpovědi tvůrců.

Článek obsahuje spoilery pro všechny dosud odvysílané epizody WandaVision!

Už za pár hodin bude mít premiéru nová epizoda WandaVision a my zase budeme o něco moudřejší při rozkrývání celé hádanky. Jen poslední epizoda přinesla otázek celou řadu:

 • Co přesně Agnes (Kathryn Hahn) ví o Wandině realitě, když se ptá, zda má situaci „sjet znovu“?
 • Další testy Monicy Rambeau (Teyonah Parris) byly na poslední chvíli odloženy. Oddaluje se tak odhalení jejích nadpřirozených schopností? (V komiksech je postava má)
 • Je nekale se chovající ředitel Hayward (Alan Heckner) jen někdo, kdo komplikuje situaci (nešikovností, předpisy...), anebo se ukáže jako jeden ze záporáků série?
 • Wanda vytvořila „karanténní oblast“. Hrozilo, že se situace z WestView rozšíří na celý svět? A odřízla Wanda vlastní „nákazu“ nebo cizí?
 • Vyklube se ze zmiňovaného leteckého inženýra, kterého Monica zná nějaká známá Marvel postava?
 • Proč je Captain Marvel (Brie Larson) pro Monicu citlivé téma?
 • Wanda přepisuje realitu. Co přesně to znamená pro další vývoj událostí, popřípadě světa Marvelu?
 • Proč Wanda ovlivňuje seriálové vysílání? (A stále nevíme, proč vysílání vlastně existuje).
 • Měla Agnes prsty ve smrti Sparkyho? Snaží se tak manipulovat dvojčaty nebo přímo Wandou? Snaží se Agnes pomoci nebo uškodit?
 • Jsou děti Wandy skutečné? A jaká je jejich moc, když dokážou odolávat Wandině kontrole? Je pod její kontrolou Agnes? A Vision? A proč ve WestView nejsou jiné děti?
 • Opravdu Wanda neví, jak všechno začalo, jak tvrdí?
 • Kdo je vlastně ta „ona“, kterou by měl Vision podle Norma (Abilash Tandon) zastavit? Je to Wanda? Agnes? Někdo jiný?
 • A co přesně znamená zjevení Evana Peterse, představitele Pietra Maximoffa ze série X-Men?

Než všechny otázky zodpoví samotný seriál, máme tu alespoň několik průběžných (částečných) odpovědí, či alespoň nápověd od tvůrců seriálu:

Jednu schovali potenciálně přímo do samotného seriálu. V audio stopě pro špatně vidící zazní, že do do Wandina domu přichází Pietro z X-Men filmů. Nevíme, zda tuhle zvukovou stopu posvětili přímo tvůrci, nebo na ní dělá nějaký externí tým. Ale pokud je kanonická, znamená to, že tohle je opravdu Postava z jiného univerza? Sledujeme na vlastní oči protnutí dvou realit? Pořád je samozřejmě možné, že sledujeme resuscitovaného Pietra z Avengers: Age of Ultron (bratr Wandy tehdy byl zahraný Aaronem Taylorem Johnsonem a ve filmu umřel) přelud nebo nějakou novou postavu z Marvel Cinematic Universe a podobu Evana Peterse má postava čistě proto, že ve Wandině realitě prakticky všechno mění do jisté míry svou podobu (a souběžně jde o zábavné pomrknutí na fanoušky). Na definitivní odpověď čekáme, zatím máme jen vyhýbavé vyjádření vrchní scenáristky Jac Schaffer pro Marvel.com:

„[Přivést jej] jsme opravdu chtěli. Říkali jsme si, jak bychom ho mohli přivést, aby to dávalo smysl. Jak to ospravedlnit? Protože skvělých nápadů máte spoustu, ale musejí secvaknout, musejí přirozeně zapadnout do širšího příběhu. Říkali jsme si, jak ho uvést do situace, užít si to, a pak to celé pobláznit? Zároveň jsme si dlouho pohrávali s klasickým sitcomovým motivem, kdy do města přijíždí na návštěvu příbuzný, který ústřední rodinu obrátí vzhůru nohama. Všichni z toho byli nadšení, jen Kevin [Feige, šéf Marvelu] chtěl mít jistotu, že pro jeho uvedení máme důvod, že to bude dávat smysl. A já věřím tomu, že se to povedlo. Dlouho jsme o to usilovali a nebyli jsme si jistí, zda to klapne, bylo to složité. Evan byl ale vždycky pro, je to veliký komiksový fanda a fanda Marvelu. Vždycky byl pro, abychom to celé udělali co nejdivnější. Byla vážně radost s ním pracovat. Celé vám to zamotá hlavu, protože pracujeme na celé řadě úrovní: Přemýšlíte, co je skutečné a co ne. Pak je tu herecký výkon, obsazení role, obyčejní diváci, zkušení fanoušci...a v tom všem jsme prostě mysleli na to, že by bylo báječné přivést Evana Peterse do filmového světa Marvelu.“

Pak je tu otázka toho, zda je Peters posledním velkým překvapením. Představitelka Wandy Elizabeth Olsen v nedávném rozhovoru pro TV Line připustila, že se v seriálu můžeme těšit na cameo srovnatelné s tím, když se do seriálu Madanlorian v poslední odvysílané epizodě vypravila jedna známá postava z původní trilogie. Je marvelovským ekvivalentem právě Peters? Nebo nás čeká někdo větší? Představitel Visiona Paul Bettany pro změnu v rozhovoru pro ET Online uvedl, že se těšil, až si zahraje s jedním hereckým hostem, se kterým do té doby nehrál. Opět se můžeme ptát, zda tím myslel Peterse nebo někoho jiného. Nejpopulárnější teorie mezi fanoušky? Objeví se Magneto, který je v komiksech otcem Wandy a Pietra. Pro tuhle teorii nejsou žádné pořádné podklady, ale v přiloženém video srovnání fanoušci vidí jasnou rodinnou spojitost ;-):

Jac Schafer pak fanoušky ujišťuje, že všechny otázky budou zodpovězeny. Scénáristé jsou jako agent Woo (Randall Park) a mají vše pečlivě rozkresleno na tabulích. Tu a tam se nějaký detail nedozvíme hned teď, protože bude součástí budoucích Marvel projektů, ale všechny otázky opravdu budou zodpovězeny. A scenáristka také slibuje, že až budou odvysílány všechny epizody a pustíme si celou sérii znovu, uvidíme, jak se všechny linky postupně sbíhaly.

Přikládáme ještě nejnovější upoutávku a nezapomeňte kouknout dolů do galerie. Přidali jsme pár screenshotů, které odhalují další zajímavé podrobnosti.

Foto: Marvel

Zdroje: Marvel, Entertainment Tonight, Screen Rant, Screen Rant II, TV Line,

Galerie: 11

WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu WandaVision: Šokující host, aneb podle scenáristky do sebe vše opravdu zapadne | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest