Duna: Podoba ikonického obřího červa odhalena

Duna: Podoba ikonického obřího červa odhalena | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 3 obrázky
Stanou se z obřích písečných červů podobně nezapomenutelná stvoření, jakými jsou třeba draci ve Hře o trůny?

Očekávaná velkolepá sci-fi Duna k sobě v posledních dnech začíná přitahovat pozornost. Dozvěděli jsme se, že trailer je na cestě a dočkali se obrázků, které z něj utekly na internet. Teď magazín Empire dostal příležitost zvěčnit snímek na svoje obálky.

Na té první vystupují členové rodiny Atreidů, nových správců pouštní planety Arrakis. Timothée Chalamet jako hlavní hrdina, Paul Atreides. Oscar Isaac, jako jeho otec a hlava rodu vévoda Leto Atreides. Rebecca Ferguson jako Letova konkubína a Paulova matka lady Jessica. A Josh Brolin jako věrný bojovník Gurney Halleck. Na druhé obálce jsou Fremeni, domorodí obyvatelé Arrakis. Je tu Javier Bardem, jako jejich vůdce Stilgar a Zendaya, jako jeho pravá ruka Chani. K Fremenům jsou přidáni také Sharon Duncan-Brewster jako Liet-Kynes (v románu byla postava muž) a Jason Momoa jako Duncan Idaho. Ten sice není Fremen, ale jeho osud je s nimi spojený.

Třetí obálku připravili Jane Yun a Enrique Torres ve spolupráci s filmaři a dává nám první oficiální pohled na obřího ikonického červa, kteří provrtávají skrz naskrz duny písečné planety. Všechny tři obrázky najdete dole v galerii.

Duna vypráví příběh Paula Atreida, jehož rodina přijme kontrolu nad pouštní planetou Arrakis. Na té žijí obří červi, kteří vylučují vzácné koření, jež prodlužuje život a dává lidem psychické schopnosti, díky kterým je možné bezpečně pilotovat rychlé mezihvězdné lety. O kontrolu nad planetou je tak mezi urozenými rody enormní zájem. Paulova rodina je zrazena, a tak mladému šlechtici nezbývá než vést povstání původních obyvatel pouštní planety a získat nadvládu nad Arrakis zpět. Tématy románu jsou politika, náboženství a vztah člověka k přírodě. První knihu následovala celá řada pokračování, komiksů či videoher, takže chystané filmy a TV seriály budou mít odkud čerpat.

Režíruje Denis Villeneuve, scénář napsal Eric Roth. V hlavních rolích hrají Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, David Dastmalchian Chang Chen a Javier Bardem. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 17. 12. 2020.

Zdroj: Empire

Galerie: 4

Duna: Podoba ikonického obřího červa odhalena | Fandíme filmu Duna: Podoba ikonického obřího červa odhalena | Fandíme filmu Duna: Podoba ikonického obřího červa odhalena | Fandíme filmu Duna: Podoba ikonického obřího červa odhalena | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest