Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják

Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 9 obrázků
Závěr posledního Supermanova sólového dobrodružství dodnes budí vášně. Mohl však dopadnout odlišně.

Muž z oceli z roku 2013 se nejen v době svého vydání nevyhnul poměrně značné kontroverzi, která souvisela především se způsobem, jakým se snímek rozhodl změnit Supermanův charakter z dokonalého bezúhonného patriota na emočně komplikovanější a v zásadě i temnější postavu. Asi nejvíce opakovanou věcí je v tomto smyslu fakt, že hrdina v závěru filmu zabije úhlavního záporáka Zoda. Dodnes toto tvůrčí rozhodnutí mezi fanoušky způsobuje poměrně značné vášně a je častým terčem debat. Původně však mohlo finále filmu vypadat poměrně jinak. Jak přesně by se lišilo a co vedlo tvůrce k vytvoření zabíjejícího Supermana nedávno prozradil scenárista David S. Goyer.

K poměrně drastické změně hrdinova charakteru se tvůrci údajně rozhodl především v zájmu zachování určité realističnosti příběhu a postavy podobným způsobem jako v případě Batmana a trilogie Temný rytíř (jejíž režisér Christopher Nolan u Muže z oceli navíc figuroval jako producent). Supermanův příchod měl v celém univerzu působit jako věc, která se navždy zapíše do dějin, čemuž odpovídá i samotný brutální závěrečný souboj. Tvůrčí tým chtěl na závěr filmu přijít s nějakou velkou událostí, která by Muže z oceli oddělila od všech dosavadních filmových adaptací, a volba padla právě na vraždu ústředního padoucha.

Údajně však existovalo i alternativní zakončení, ve kterém by Zod nezemřel a byl by pouze vyhozen do volného vesmíru. Ve výsledku se však tento konec zdál jako nezapadající do zbytku příběhu.

Samotný scénář byl pak přísně střeženým tajemstvím, jak nově prozradil Jay Oliva, kreslíř výtvarných návrhů pro celý film. Při prvních rozhovorech mu režisér Zack Snyder údajně pouze hrubě představil příběh a kompletní scénář mu k dispozici původně nedal - existovala totiž pouze jedna kopie, která byla zamčena v trezoru studia Warner.

Celý rozhovor můžete zhlédnout zde:

Muž z oceli

14.06.2013 | USA, Velká Británie, Kanada
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Galerie: 10

Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu Muž z oceli měl původně skončit jinak, aneb proč se ze Supermana stal zabiják | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest