Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák

Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu
Disney
Zobrazit dalších 6 obrázků
Inspirován bude krásami jihovýchodní Asie a hongkongskými akčními filmy.  

Animované projekty jsou jedním ze základních stavebních kamenů společnosti Disney, takže není překvapením, že na aktuální akci D23 byl oznámen vznik dalšího. Konkrétně se jedná o velkolepou fantasy Raya and the Last Dragon, které vznikne pod hlavičkou studia Walt Disney Animation.

Režii dostali na starost Paul BriggsDean Wellins. Oba zatím působili jako animátoři a autoři storyboardů, Raya and the Last Dragon bude jejich režijním debutem. Scénář obstará Adele Lim, která napsala veleúspěšnou komedii Šíleně bohatí Asiati

V ní si zahrála také Awkwafina, která ve filmu namluví Sisu, posledního draka, jehož úkolem je strážit Zemi, před silami temna. Ústřední postavě jménem Raya pak poskytne hlas Cassie Steele.

Příběh se zaměří na to jak Raya společně s dalšími vyděděnci hledá posledního draka, který by jí měl pomoci bojovat proti zlu a nastolit mír v zemi jménem Kumandra

Film oznámila na akci D23 Jennifer Lee, jedna ze šéfek Walt Disney Animation. Respektive informovala o tom, že ponese název Raya and the Last Dragon, o projektu se vědělo už dříve, nicméně se věřilo, že jeho jméno bude Dragon Empire. Lee také představila některé z tvůrců a herců a prozradila, že jako inspirace pro projekt posloužily krásy jihovýchodní Asie (kde se Jennifer narodila) a také hongkongské akční filmy. 

Na D23 byla nabídnuta ochutnávka z Raya and the Last Dragon a ti, kteří ji viděli, mluví o povedené kombinaci překvapivě realisticky působícího prostředí s lákavými prvky asijské mytologie.

Kromě toho bylo ukázáno logo, obrázek draka Sisu a také pohyblivý obrázek s Rayou, které si můžete prohlédnout níže. Datum české premiéry je stanovené na 26.11. 2020.

Zdroje: Collider, Slashfilm

Galerie: 7

Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu Raya and the Last Dragon: Disney chystá epický fantasy animák | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest