Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech

Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
Tvůrci se dušují, že kdyby neměli prvotřídní námět, tak by do pokračování nešli.

Gladiátora z roku 2000, ve kterém Russell Crowe ztvárnil římského generála, kterého následovník trůnu při boji o moc uvrhne do otroctví a donutí jej zápasit o holý život v koloseu. V závěru filmu hrdina Maximus umírá, avšak to režiséru Ridleymu Scottovi nebrání v tom, aby toužil po pokračování. Už před lety tu byl naprosto šílený námět z pera hudebníka Nicka Cavea. Současnou verzi však píše Peter Craig, zodpovědný například za poslední dva díly Hunger Games nebo za chystaný Top Gun: Maverick. Producenti Walter F. Parkes a Laurie MacDonald v aktuálním interview potvrdili, že pokračování je stále v plánu a ujišťují filmové fanoušky, že kdyby neměli nápad, jak natočit důstojné pokračování, tak by do projektu vůbec nešli. O ději prozradili, že se bude odehrávat o 25 let později.

Již dříve bylo odhaleno, že hrdinou pokračování by měl být Lucius, syn Lucilly (Connie Nielsen), vnuk zavražděného císaře Marka Aurelia a synovec císaře Commoda (Joaquin Phoenix), padoucha prvního filmu. Vražedný Commodus skončil nakonec v aréně se smrtelně zraněným Maximem, který z posledních sil dokázal Commoda zabít, pomstít tak svoji zavražděnou rodinu a ještě před jistou smrtí zachránit Lucillu a Lucia. Jeho čin nechal na Luciovi silný dojem. Další podrobnosti o potenciální zápletce najdete ve starším článku.

Galerie: 5

Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech | Fandíme filmu Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech | Fandíme filmu Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech | Fandíme filmu Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech | Fandíme filmu Gladiátor 2: Pokračování se bude odehrávat po 25 letech | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu