Fantastická zvířata: J.K. Rowling představuje novou postavu

Fantastická zvířata: J.K. Rowling představuje novou postavu | Fandíme filmu
Víme, kam se podíváme ve Fantastických zvířatech 3?

Že je do Fantastických zvířat: Grindelwaldových zločinů obsazená Jessica Williams, jsme věděli už loni na podzim. Tehdy však nebylo zřejmé, koho herečka hraje. Teď se s ní vyfotila scenáristka J.K. Rowling, která je v New Yorku kvůli americké premiéře divadelní hry Harry Potter a Prokleté dítě. Fotku najdete dole v galerii a Rowling k ní dodala, že Jessica hraje profesorku Eulalii (Lally) Hicks z Ilvermornské školy kouzel a magie. Ve Fantastických zvířatech 2 jí uvidíme jen na chvíli, v plné parádě zazáří až ve Fantastických zvířatech 3.

Můžeme tak spekulovat o tom, zda se v třetím filmu série podíváme do Ilvermorny. To je americká kouzelnická škola, která se nachází ve státě Massachusetts. Školu už v prvním filmu série zmínila Queenie (Alison Sudol) – ona i její sestra Tina (Katherine Waterston). Se školou jsme vás blíže seznámili v jednom starším článku.

Titulární čaroděj Gellert Grindelwald je pro své zločiny známý už čtenářům Harryho Pottera, kteří jej poznali jako největší hrozbu z časů Brumbálova mládí. Pro své experimenty a další důvody byl vyloučen z Kruvalu. Poté Grindelwald vyvolával chaos v Evropě a stal se nechvalně proslulý tím, že chtěl prosadit kouzelnickou vládu nad lidmi a nad světem. Během událostí Fantastických zvířat a kde je najít se ukrýval jako bystrozor Percival Graves v New Yorku, ale byl (za pomoci Mloka Scammandera) zatčený MACUSOU (Magickým kongresem Spojených států amerických). V New Yorku objevil Grindelwald mladého muže, Credence, posedlého potlačenou magickou energií zvanou Obscurus, a pokusil se jej využít k tomu, aby odhalil kouzelnický svět před No-Maji – americkými mudly.

V novém filmu Grindelwald přesně podle svého slibu uprchne ze zajetí a začne shromažďovat následovníky, kteří ani často netuší, jaký je jeho skutečný záměr – tedy další pokus o to, aby čistokrevní kouzelníci vládli všem nemagickým bytostem. Aby se jej pokusil zastavit, vyhledá Albus Brumbál pomoc svého bývalého studenta, Mloka Scammandera, který nabídku přijímá, aniž by si uvědomoval, jaké nebezpečí před ním leží. Příběh se odehrává v New Yorku, Paříži a Londýně, kde jsou určeny hranice, láska a spojenectví v rodině a mezi přáteli otestovány, zatímco čarodějný svět zažívá bouřlivé časy a je stále rozpolcenější.

V hlavních rolích hrají Eddie Redmayne, Johnny Depp, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Katherine Waterston, Alison Sudol, Claudia Kim, Jude Law, Carmen Ejogo a Dan Fogler. Režíroval David Yates podle scénáře J.K. Rowling. Produkovali David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves a Lionel Wigram. Česká premiéra je stanovená na 15.11. 2018.

Zdroje: J.K. Rowling I, II

Fantastická zvířata a kde je najít

18.11.2016 | USA, Velká Británie
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Info o filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu