Recenze Pod rouškou noci

Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Zobrazit dalších 8 obrázků
Ben Affleck zase jednou zkouší trojku. A úplně se mu to nevyplácí.

Oplzlé vtipy stranou, trojkou je v tomhle kontextu míněno trio úloh, které někým milovaný, někým zatracovaný umělec v tomhle filmu zastupuje. Zahrál si totiž hlavní roli, režíroval a psal scénář. Ve svých předchozích filmech si na pomoc vždy pozval odborníky, tentokrát se to však rozhodl zvládnout všechno sám. Bohužel ne všechny úkoly zvládá Ben Affleck stejně dobře a na výsledku je to sakra znát.

Pod rouškou noci vychází z románu Dennise Lehanea, který má za sebou už několik zfilmovaných pecek. Konkrétně Scorseseho Prokletý ostrov, Eastwoodovu Tajemnou řeku a taky Gone, Baby, Gone, což byl první režijní počin právě Afflecka. Očekávání proto nebyla malá, neboť podle Lehaneových předloh vznikly skutečně skvělé filmy a Affleck se svým posledním dílem Argo dokonce vyhrál Oscara.

Pod rouškou noci ale vypráví vcelku standardní mafiánský příběh mladého gangstera, který se snaží proplout mezi velkými rybami, přežít a zároveň si z lihem nasáklých peněz uždíbnout i něco pro sebe. Atmosféra prohibice 20. let, cesta na vrchol mafiánského žebříčku, femme fatale… Co vás napadne, to tady je. A to je právě ten problém. Scénář velmi rychle zabředne do vyjmenovávání dílčích epizodek, které však nejsou kdovíjak napínavé, akční, a už vůbec ne originální. Všechny použité motivy jsme už viděli, ale ani jako pocta klasickým gangsterkám Pod rouškou noci neboduje.

Od Afflecka už asi nikdo nemůže čekat fascinující herecký výkon, takže i tady působí jeho obličej s minimem mimických svalů trochu úsměvně, a to především vedle plejády slušných herců - Chrise Coopera, Zoe Saldany, Chrise Messiny, Brendana Gleesona, Elle Fanning či Sienny Miller. Ale s Affleckem-hercem nebudete mít zdaleka tolik problémů jako s Affleckem-scenáristou. Vše nakonec musí zachránit Affleck-režisér, který se už etabloval jako použitelný filmař a svůj špatný scenáristický výkon tady dokázal přetavit do koukatelného filmu.

Kvalitní trailery slibovaly našláplou podívanou, ovšem tady jako by na bombastičtější scény nezbyly peníze a o většině akcí se prostě jenom mluví. A naopak když už se něco děje, obvykle je smysluplnost dané řežby dost pochybná. Více než dvouhodinová stopáž sice docela uteče, ale moc scén si nezapamatujete. V tak našláplém žánru, jakým gangsterky rozhodně jsou, nemá Pod rouškou noci čím zaujmout. A to je velká škoda.

Verdikt

Průměrná gangsterka, která z kvalitní předlohy hlavně vinou scénáře nedokázala vyždímat nic, co by stálo za to vidět. V rámci žánru solidní řemeslný standard, ovšem papírovým očekáváním rozhodně nedostává.

Naše hodnocení
6/10
Hodnocení našich čtenářů
Galerie
Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu Recenze Pod rouškou noci | Fandíme filmu

Komentáře 5

Joser | Fandíme filmu
Joser | 2017-01-22 20:40:42 | 0 0
Fimi Z Affleckovy režijní tvorby stojí za to jen Gone Baby Gone, zbytek můžeš v klidu ignorovat. Ty říkáš, že ti Affleck jako herec nevadí, takže ti to možná sedne, kdo ví, každý názor, zvlášť názor na film je přeci subjektivní... Nebo si přečti Lehanovu románovou předlohu, to bude možná to úplně nejlepší...

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved

adblocktest