Král Artuš: Legenda o meči: První trailer ala Guy Ritchie

Král Artuš: Legenda o meči: První trailer ala Guy Ritchie | Fandíme filmu
Artuš v moderním zpracování režiséra Guye Ritchieho má spád i pořádnou dávku fantasy epiky.

King Arthur: Legend of the Sword dostal na Comic-conu také možnost zazářit s prvním trailerem. První reakce většiny novinářů přítomných v sále byly rozpačité a to především pro specifické zpracování, které režisér Guy Ritchie (Sherlock Holmes) zvolil. Nám v redakci zvolený přístup připadá přinejmenším zajímavý a hodláme dát akci ve fantasy kulisách šanci. Takže v komentářích určitě dejte vědět, jak zvolené pojetí zatím působí na vás.

V prvním traileru se setkáváme s Artušem (Charlie HunnamPacific Rim), který evidentně nijak netouží po tom být slavný a především se protlouká životem. Podle jeho představitele jde spíš o pouličního rváče. Ale osud má jiné plány, a přesto se mu Artuš bude snažit vyhnout.

Film bude na první pohled plný fantastických prvků a nepůjde daleko pro cool záběry. Velkolepé bitvy i osobní souboje jsou jisté. Vztahová stránka filmu zatím zůstává stranou. Celkové pojetí ovšem místy vyznívá až moc moderně, téměř jako bychom ani nemuseli být ve středověku. A pak přijde druhá polovina, která je naopak plně fantastická. O filmu se proslýchají zvěsti o velkých dotáčkách či dokonce přetáčkách, takže je docela dobře možné že ani ve Warneru tak úplně nevěděli, co si s netradičně vyhlížejícím materiálem počít.

Ukázka tedy na první pohled zaujme moderním zpracováním a líbivou akcí, ale o jaký film ve výsledku vlastně půjde, to se asi hned tak nedozvíme. Zatím jsme viděli spíš jednotlivé prvky, ze kterých se nějaký kompaktnější celek ne a ne vynořit.

Artuš je obyčejný člověk, který se potuluje se svou družinou v uličkách podsvětí. Jeho život však nečekaně nabere zcela nový směr, když uchopí do svých rukou legendární meč Excalibur, se kterým bude muset vykonat nejedno těžké rozhodnutí. Společně se skupinkou rytířů a tajemnou ženou Guinevere, se musí Artuš naučit ovládat meč, vyrovnat se s vnitřními démony, sjednotit lid, ale hlavně porazit tyranského Vortigerna, který zavraždil jeho rodiče a ukradl korunu, jež patří Artušovi.  V hlavních rolích Charlie Hunnam, Astrid Berges-Frisbey, Jude Law, Eric Bana, Djimon Hounsou a Aidan Gillen. Režíruje Guy Ritchie. Datum české a slovenské premiéry je stanoveno na 23.3. 2017.

Zdroje: EW, Devin Faraci I, II

Král Artuš: Legenda o meči

27.04.2017 | USA
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy
Info o filmu
Přidat na Seznam.cz
Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu