The Infiltrator: Bryan Cranston je v utajení v drogovém kartelu

The Infiltrator: Bryan Cranston je v utajení v drogovém kartelu | Fandíme filmu
Letní novinka nás bere na akční návštěvu Floridy roku 1986, kdy jel drogový byznys na plné obrátky a federální agenti se snažili o rozkrytí kriminálních organizací zevnitř.

Pablo Escobar, nechvalně proslulý drogový baron, se celé léta úspěšně vyhýbal spravedlnosti. Masivní distribuce drog na mezinárodní úrovni zapříčinila, že se o Escobarovo dopadení kromě úřadů domovské Kolumbie brzy začaly snažit i ty americké. Neúspěchy běžného vyšetřování zanedlouho vedly k rozhodnutí pokusit se infiltrovat lidi do určitých úrovní Escobarovy organizace. Jedním z nich byl tajný agent Robert Mazur, který po letech své zážitky zpětně popsal v knize The Infiltrator: My Secret Life Inside the Dirty Banks Behind Pablo Escobar's Medellín Cartel. Na její motivy byl nyní natočen režisérem Bradem Furmanem (Obhájce, Hra na hraně) snímek The Infiltrator. Knižní předlohu do scénáře předělala Ellen Brown Furman, režisérova matka.

Hlavní hrdina, zmíněný Robert Mazur (přezdívaný Bob), celý svůj život pracuje jako tajný agent v drogovém podsvětí. Po návratu z posledního utajení se nedočká moc dlouhého odpočinku, jelikož je brzy vybrán pro novou misi, jenž se má stát největší akcí v boji proti drogám v historii. Mazur se má spolu se svým týmem infiltrovat do zločineckého podsvětí a dopadnout Pablo Escobara a jeho největšího distributora drog, Roberta Alcaina.

Hereckém obsazení vede Bryan Cranston (Trumbo, Perníkový táta) v hlavní roli. Sekundují mu Diane Kruger (Lovci pokladů, Pan Nikdo) jako nezkušená agentka v utajení v roli Mazurovy snoubenky a John Leguizamo (John Wick, Šéf) jako Mazurovo parťák. Na straně záporáků jsou Yul Vazquez (Che Guevara, Hra na hraně) v roli Escobarova účetního, Benjamin Bratt (Láska za časů cholery, Práskač) jako Roberto Alcaino a Elena Anaya (Kůže, kterou nosím, Limit) coby Alcainova manželka.

V Americe je snímek The Infiltrator promítán od 15.7. V Česku ani na Slovensku zatím premiéra nebyla ohlášena, a tak si tuto letní novinku můžeme nyní oficiálně vychutnávat pouze prostřednictvím trailerů a dalších ukázek. Ohlasy ze zahraničí se zatím nesou v lehce nadprůměrném duchu. Vyzdvihován je herecký výkon Bryana Cranstona, příběh je však dle reakcí plný klišé a moc nepřekvapí. Celkově to vypadá na akční drama, které v hlavě moc dlouho nezůstane, ale určitě nijak neurazí. Cranstonovi fanoušci přesto určitě budou doufat, že se dočkáme alespoň na DVD.

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest