TOP 10 největších filmových proměn

TOP 10 největších filmových proměn | Fandíme filmu
Když Jake Gyllenhall nabral svaly pro novou boxerskou roli, vzpomněli jsme si na další slavná shazování a přibírání tělesné hmoty.

Když se řekne herecké řemeslo, leckdo by se mohl urazit. Co těžkého může být na takovém herectví? V současném Hollywoodu ale existuje hrstka umělců, před jejichž oddaností filmu se musí smeknout. Nejenom, že drtí stovky stránek scénářů a pilují to nejpodrobnější gesto, také se občas změní k nepoznání. Tady je tedy Top 10 největší filmových proměn, ve kterých létala kila nahoru a dolů, až by se z toho nutričním poradcům motaly hlavy. K sepsání článku přinesla inspiraci nová fotka Jake Gyllenhaala, který se změnil k nepoznání kvůli natáčení boxerského filmu Southpaw.

Christian Bale - Mechanik

Na prvním místě nesmí chybět právě tento Angličan, který se asi navždy zapsal do rekordních tabulek drastickou proměnou ve filmu Mechanik. Tehdy totiž shodil těsně pod 30 kilogramů, což bohatě stačilo k anorektickému vzhledu vlastním svědomím trápeného dělníka. Všechno se následně obrátilo restartem Batmanovské série, ve které si Bale restartoval i svalovou hmotu. Jak ale Temný rytíř dobojoval, mohl se Bale vydat k průzkumu dalších fyzických alternativ, a to když si pro Špinavý trik nechal narůst pořádný pupek. (Mezitím ještě jednou výrazně hubnul kvůli snímku Fighter a ještě dvakrát nabíral svaly pro roli Batmana)

Tom Hardy - Bronson

Další Angličan, který pro změnu začínal jako vyzáblý účastník britské obdoby pořadu Rande a život si obrátil rolí Bronsona ve stejnojmenném filmu Nicolase Windinga-Refna. Právě agresivní trestanec Hardymu ukázal, jak má svoji muskulaturu vypracovat, což se mu hodilo později, když zápasil ve Warriorovi nebo v posledním Batmanovi Christophera Nolana, coby téměř nezničitelný Bane.

Matt Damon - Informátor!

Třinácti kily tuku se pro roli úředníčka Whitacra oplácal Matt Damon, což mohlo leckoho překvapit, protože ještě tentýž rok se ukázal v Eastwoodově sportovním dramatu Invictus: Neporažený, kde si vystřihl kapitána ragbyového týmu s parádní formou. Během natáčení Elysia se musel dvakrát ostříhat dohola, ale to už je taková drobnost. Jak vypadal během dabingu Happy Feet 2, to se mi bohužel zjistit nepodařilo.

Jared Leto - Zavraždění Johna Lennona

Ještě než drasticky zhubnul pro roli transsexuála Rayona v Klubu poslední naděje, rozhodl se Jared Leto drasticky přibrat pro roli Marka Chapmana v příběhu o atentátu na Johna Lennona. Leto je jeden z těch herců, kteří se na svoje filmy a herecké výkony nedívají, což může být právě v takovýchto případech docela výhoda.

Charlize Theron - Zrůda

První dáma v naší virtuální maskérně je původním povoláním modelka Charlize Theron, která kvůli dosažení zrůdných rysů sériové vražedkyně Aileen Wuornos přibrala 14 kilo a ještě si nechala přilepit falešné zuby, aby bylo spodobnění pomatené vidlačky ještě dokonalejší. Vyplatilo se, protože z toho Theronové kápl v roce 2003 (tentokrát nijak falšovaný) Oscar.

Tom Hanks - Trosečník

Tohle je docela profláknutý příklad, ale neméně fascinující. Hanks těsně před natáčením přibral necelých 30 kilogramů, aby pak jeho hladovění na ostrově působilo přesvědčivěji. Po natočení "tlustého" materiálu se film na rok zastavil a čekalo se Hanksův propadající se hrudník a dlouhé vousy. Další výkon, který si vysloužil oscarovou nominaci.

Rooney Mara - Muži, kteří nenávidějí ženy

Podobně akademikům vyrazila dech průlomová role mladičké Rooney Mara, která sice musela zhubnout jenom 7 kilo, zato bylo nutné udělat si několik piercingů a aby režiséra Davida Finchera opravdu přemluvila, že na roli drsné Lisbeth má, musela se Rooney Mara dokonce přijít na konkurz ukázat opilá.

Renée Zellweger - Deník Bridgete Jonesové

Další profláknutou proměnou prošla Renée Zellweger, která musela pro roli magnetu na trapasy přibrat 14 kilo a pak si na ně celý film neustále stěžovat. Divákům, ale nešlo jen o postavu postavy, ale také její přízvuk, který rodilá Američanka zvládla na výbornou. Z oplácané Bridget se herečka proměnila v jazzovou hvězdu hned následující rok v muzikálu Chicago. Poslední změnou pak prošla nedávno na prvních stránkách společenských magazínů, které řádně rozmázly fotky její po poměrně výrazné plastické operaci obličeje.

Eric Bana - Drsňák Chopper

Role kriminálníka Choppera byla pro tohoto Australana taktéž průlomovou a připravoval se na ní přímo u skutečného Marka "Choppera" Reada. Banův vzhled je fascinující hlavně při srovnání s jakoukoliv jeho následující rolí. Roli Choppera se může vyrovnat maximálně tak Banova proměna v zeleného Hulka ;-).

Mark Wahlberg - Gambler

Tahle proměna ještě tak úplně neskončila, ale už teď je jasné, že se většině zapíše do paměti. Výborné načasování totiž zvolil Mark Wahlberg, který se z namakaného fitness trenéra z Potu a krve letos proměnil v Gamblerovi ve vyzáblého učitele se závislostí na hazardu. Pokud něco podobného plánujete, tak počítejte s šesti týdny bez jídla, pouze tekutiny, třikrát denně cvičit. A taky nesmím zapomenout, že vám údajně i zmodrají rty. Možná až Dwayne "The Rock" Johnson dostane chuť na nějakou sošku, tak se u něj taky něčeho podobného dočkáme.

A teď jste na řadě vy. Jaká je vaše oblíbená proměna, za kterou nestojí počítačoví grafici? Podělte se v komentářích.

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest