Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce

Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu
Lionsgate
Zobrazit dalších 10 obrázků
Videoherní firma Gearbox chce připravit rovnou celý svět Borderlands filmů.

Akční sci-fi komedie Borderlands, jež vychází ze stejnojmenné videoherní série, se umístila v desítce divácky nejočekávanějších filmů letošního léta. Těsně, ale přece. Premiéra je ohlášená na 8. srpna, je tedy nejvyšší čas na další upoutávku.

Tentokrát nebyl zveřejněný klasický trailer, ale konkrétní scéna z filmu. Ta začíná tím, že robot Claptrap kadí. Jinak to prostě říct nejde. Pak se rozpoutá akční scéna, při které se hrdinové předhánějí v tom, kdo likviduje anonymní protivníky nejstylověji. Ale nebudeme si nic nalhávat, jednoznačně je to Cate Blanchett v ústřední roli Lilith. Málo kdo umí při libovolné činnosti působit tak nonšalantně jako Cate.

Upoutávku doplňují plakáty s jednotlivými postavami a pár obrázků, které najdete dole v galerii. Ze všeho, co jsme dosud viděli, se nicméně pořád jen obtížně odhaduje, zda film za něco bude stát. A cesta k divákům pro snímek nebyla vůbec snadná. První ohlášení přišlo už v roce 2015, trvalo skoro deset let, než se projekt podařilo dotáhnout. Samotné natáčení přitom začalo už zhruba tři roky zpátky a ještě před rokem bylo třeba provést přetáčky, kterých se neúčastnil původní režisér.

V tomhle kontextu tak působí zbytečně ambiciózně vyjádření šéfa videoherní společnosti Gearbox, Randyho Pitchforda. Ten o snímku hovoří jako o začátku filmového univerza Borderlands. Čistě teoreticky to tak dopadnout může, ale co takhle udělat vše pro to, aby se podařilo připravit jeden skvělý film, počkat si na divácký zájem, a pak opatrně začít mluvit o dvojce? Pokud by vás zajímalo, zda je film přímo provázaný s hrami, tak nikoliv. Herní svět i filmový svět existují podle Pitchforda paralelně a samostatně.

Lilith (Cate Blanchett), nechvalně proslulá desperátka s tajuplnou minulostí, se neochotně vrací na svou domovskou planetu Pandoru, aby tam našla ztracenou dceru nejmocnějšího parchanta ve vesmíru, Atlase (Edgar Ramirez). Lilith nachází nečekané spojence: Rolanda (Kevin Hart), bývalého elitního žoldáka, který zoufale touží po vykoupení, malou Tinu (Ariana Greenblatt), divokou prepubescentní specialistku na demolice, Kriega (Florian Munteanu), Tinina svalnatého ochránce s vadou řeči, Tannis (Jamie Lee Curtis), vědkyni, která nemá tak úplně jasno, kde začíná a končí realita, a Claptrapa (Jack Black), robota, který si nedokáže odpustit chytrácké poznámky. Nepravděpodobní hrdinové musí bojovat s vesmírnými monstry a nebezpečnými bandity, aby našli a ochránili ztracenou dívku, která možná drží klíč k nepředstavitelné síle. Osud vesmíru by mohl ležet v jejich rukou, ale budou bojovat ještě za něco důležitější: Jeden za druhého. Do českých kin film bude uvedený 8. srpna 2024.

Foto: Lionsgate

Zdroje: Lionsgate, IGN

Galerie: 11

Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu Borederlands: Kálející robot a Cate Blanchett s plamenometem v nové upoutávce | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest