Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce

Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit dalších 6 obrázků
Dev Patel se skvěle uvedl jako akční hvězda i tvůrce. Recenzenti Monkey Mana srovnávají s Johnem Wickem.

Akční film Opičí muž (Monkey Man) není v širším povědomí nikterak dlouho, ale o to výrazněji na sebe od prvního lednového traileru dokáže upozorňovat. Jednotlivé ukázky jsou atmosferické a nabité šťavnatou akcí. Platí to i o nejnovějším videu, jež je z větší části zaměřené na rvačku v kuchyni, kde kamera hladce následuje ústředního protagonistu skrz situaci a nechává nás vychutnat každičký úder.

Snímek si navíc odbyl premiéru na festivalu SXSW a recenzenti přinášejí dobré zprávy. Ohlasy v žádném případě nejsou jednoznačně pozitivní. Naprostá většina kritiků píše, že má snímek potíže s tempem, vyprávění příběhu je kostrbaté a podle některých se snaží zbytečně poučovat. Tu a tam se objeví někdo, kdo označí hrdinův příběh za emotivní, avšak většina dosavadních recenzí spíš příběh vnímá jako nejslabší stránku celého filmu. Na čem se ale prakticky všichni hodnotící shodnou, akce je prý fenomenální. Kdo má rád filmy jako Raid nebo John Wick, měl by si přijít na své. Dev Patel akci skvěle zrežíroval, i v ní působí jako ústřední protagonista naprosto přirozeně. Pokud by o to stál, tak se prý může naprosto bez problémů stát příští velkou akční hvězdou.

Akční thiller Opičí muž (Monkey Man) pojednává o osamělém muži (Dev Patel), který touží po pomstě. Tu míří proti zkorumpovaným prominentům, kteří zavraždili jeho matku a systematicky ubližují chudým a bezmocným. Děj je zasazený do Indie, kde bezejmenný hlavní hrdina (přezdívaný „Kluk“) vydělává své mrzké živobytí, když se večer co večer nechá s gorilí maskou na tváři zmlátit v nelegálních zápasech populárnějšími bojovníky. Léta se v něm hromadí hněv, až jednoho dne přichází na to, jak tajně proniknout mezi zkorumpovanou městskou smetánku. Trauma z dětství v něm nadále kypí, až nakonec svýma podivně zjizvenýma rukama vykoná odplatu vůči lidem, kteří jej připravili o všechno. Snímek je inspirovaný legendou o Hanumanovi, ikonickém ztělesnění odvahy a síly.

Dále hrají Sharlto Copley, Sobhita Dhulipala, Pitobash, Vipin Sharma, Ashwini Kalsekar, Adithi Kalkunte, Sikandar Kher a Makarand Deshpande. Patel krom ztvárnění hlavní role režíruje a je spoluautorem scénáře. Ten spolu s ním napsali Paul Angunawela a John Collee. Produkuje Jordan Peele. Datum české premiéry je stanoveno na 4. dubna.

Podklady a foto: Universal Pictures

Galerie: 7

Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu Opičí muž: Nová ochutnávka ze skvěle hodnocené akce | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu