Michael: Našel se představitel mladého zpěváka v časech The Jacksons 5

Michael: Našel se představitel mladého zpěváka v časech The Jacksons 5 | Fandíme filmu
HBO
Najít uvěřitelného představitele dospívající superhvězdy bylo podle filmařů extrémně náročné.

Už příští týden začne natáčení filmu Michael, životopisu slavného zpěváka Jacksona. Delší dobu víme, že hlavní roli ztvární Jafaar Jackson, hudebníkův synovec. Teď byl nicméně obsazený také Michael ve svém útlém věku. V té době jej ztvární devítiletý Juliano Krue Valdi.

V některých životopisech se dětství prolétne rychle, tady by mohlo jít o nezanedbatelnou částí snímku. Jacksona zásadním způsobem formoval vztah s drsným otcem a od svých šesti let vystupoval spolu s bratry v hudební skupině, jež záhy začala být známá jako The Jacksons 5. Už ta se proslavila a dala Michaelovi přičichnout k úspěchu, slávě a životu ve světě šoubyznysu.

Filmaři v tiskovém prohlášení vzkázali, že najít Michaelova dětského představitele bylo ještě těžší, než najít toho dospělého. Bylo třeba objevit někoho, kdo se Jacksonovi podobá, kdo je schopný v útlém věku dobře hrát, ale také zpívat, tančit a především vyzařovat charisma největší superhvězdy pod sluncem. Podle producenta Grahama Kinga a režiséra Antoina Fuquy se přesně takového chlapce v Julianovi najít povedlo.

Hlavní roli ztvární Jafaar Jackson, Michaelův synovec, jenž produkci zaujal schopností strýce hodně připomínat. Mladého Michaela hraje Juliano Krue Valdi. Jako režisér byl angažovaný Antoine Fuqua. Z producentské pozice Michaela připravuje Graham King, podepsaný také pod hit Bohemian Rhapsody. Scénář napsal John Logan. Dle oficiálního stanoviska produkce se máme dočkat Jacksonovy oslavy, stejně jako unikátního nového vhledu do jeho života.

Vyprávění mělo začít během pozdější fáze Jacksonova života a ve vzpomínkách se vracet k jeho dospívání, které pomáhalo ukovat jeho talent a pracovní morálku. Zároveň v té době zřejmě drsný otec a život v šoubyznysu výrazně narušili Michaelovo duševní zrání. Snímek se údajně pokusí vykreslit komplexní Jacksonův portrét, od úspěchů s rodinnou skupinou The Jackson 5, až po status největší hudební ikony planety. Zároveň by se ale údajně nemělo vyprávění vyhýbat složitým tématům, jako jsou zpěvákova smrt, zneužívání sedativ a nařčení z pedofilie. Určité pochyby k tomuto tvrzení lze mít vzhledem k tomu, že se na přípravě snímku podílí protektivní správci Jacksonovy pozůstalosti. Datum premiéry je stanoveno na 17. dubna 2025.

Titulní foto je ilustrační, Michael Jackson v dokumentu Leaving Neverland

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu