Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“

Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu
RLJE Films
Zobrazit dalších 10 obrázků
Pomáhá zničené hrdince lidová „medicína“ nebo ji zahubí? Sledujte trailer mrazivého thrilleru.

Evu Green jsme nějakou dobu v celovečeráku neviděli. V roce 2019 s ní byl uvedený seriál Nebeská tělesa, ale pokud jde o filmy, naposledy tu byla v roce 2019 disneyovka Dumbo a nezávislák Proxima. Po delší době Eva opět předvede svůj um v mrazivém psychologickém thrilleru Nocebo.

V tom Green představuje talentovanou módní návrhářku Christine, která trpí záhadnou chorobou. Doktoři si s ní nevědí rady a manžel je frustrovaný. Do jejího života nečekaně vstupuje filipínská pečovatelka Diana, která jí skrze lidovou léčbu vyjeví děsivou pravdu.

Termín nocebo může v medicíně označovat dvě různé věci. Buď je to zkrátka opak placeba – pacient dostává neutrální „léčebný“ prostředek, ale protože mu bylo řečeno, že bude mít negativní, nebo vedlejší účinky, tak se mu psychosomaticky přihorší. Případně se pacientovi přitíží protože se o nějakém léku či proceduře sám domnívá, že mu škodí a skutečně na sobě pociťuje negativní účinky (něco podobného bylo sledováno například u pacientů, kteří podstoupili magnetickou resonanci).

Trailer nabízí v zásadě dvě možnosti. Buď filipínská pečovatelka zneužívá hrdinčin stav a ubližuje jí (ovládá ji) anebo „šamanka“ Diana svým zásahem naopak potlačuje negativní účinky něčeho, co se Christine doposud dělo. Možná ji zradila západní medicína, možná si ubližuje ona sama, možná ji potají škodí manžel. To se dozvíme až ve filmu, trailer každopádně naznačuje, že bychom se měli dočkat skoro až hororového zážitku, kdy se hrdince stírá rozdíl mezi realitou a halucinacemi a do jejího života vstupují ritualistické vlivy.

Manžela ztvárnil Mark Strong, který v obdobném příběhu o tápající „pacientce“ vystupoval už v roce 2014 ve snímku Dřív než půjdu spát. Dianu ztvárnila Chai Fonacier. Snímek zrežíroval Lorcan Finnegan (Vivárium, Without Name). Film bude 22. listopadu uvedený na VOD. Pusťte si trailer, mrkněte dolů do galerie.

Podklady a foto RLJE Films

Galerie: 11

Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu Nocebo: Eva Green v psychologickém thrilleru podstoupí čarodějnickou „léčbu“ | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu