Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru

Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu
Apple TV+
Zobrazit dalších 6 obrázků
Po návratu z války bojuje hrdinka o klid na duši a Lawrence o dalšího Oscara.

Drama Mosty (Causeway) mělo slavnostní premiéru na mezinárodním festivalu v Torontu, kde se setkalo s pozitivním přijetím. Kritici chválí intimní portrét vojačky, které se po návratu domů nedaří najít vnitřní klid. Novináři vypichují především herecké výkony Jennifer Lawrence a Briana Tyree Henryho v hlavních rolích. Lawrence by po šesti letech opět mohla opět usilovat o Oscara. Soutěžní pole je sice letos extrémně nabité, nicméně festivalové uvedení a zařazení širší premiéry na listopad naznačují, že se Apple se snímkem do oscarového závodu vstoupit alespoň pokusí.

Zveřejněný trailer slova kritiků víceméně potvrzují. Tady budou hlavní „atrakcí“ herecké výkony, kdy je Lawrence úctyhodně úsporná. Po letech expresivních rolí ji sledujeme v úloze, kde se většina emocionálních pochodů odehrává tiše uvnitř, aniž bychom však o ně jako diváci přicházeli – Jennifer dokáže navenek evokovat bouři, jaká se uvnitř odehrává.

Lynsey (Jennifer Lawrence) je armádní technička, jež sloužila v Afghánistánu. Když její vozidlo najelo na trhavinu, utrpěla poranění těla a hlavy. Po sžíravé rekonvalescenci se vrací domů do New Orleans, kde žije s dobromyslnou, ale přezíravou matkou (Linda Emond) a živí se čištěním bazénů, než jí doktor dovolí vyjet na další misi. V New Orleans se Lynsey seznámí s veselým mechanikem Jamesem (Brian Tyree Henry), který se podobně jako ona zotavuje z fyzických i duševních šrámů. Navážou spolu blízké přátelství, co se postupně prohlubuje. Nacházejí jeden u druhého útěchu, avšak jak se jejich vztah posouvá dál, musí si Lynsey ujasnit, zda je vůbec schopná milovat a být milována.

Mosty jako svou celovečerní prvotinu film režírovala Lila Neugebauer. Na scénáři se podíleli Ottessa Moshfegh, Luke Goebel a Elizabeth Sanders. V Česku snímek uvidíme 4. listopadu na službě Apple TV+.

Podklady a foto: Apple TV+

Galerie: 7

Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu Mosty: Jennifer Lawrence bojuje s traumatem v prvním traileru | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest