The Gray Man: V Česku natáčená mega akce chystá pokračování

The Gray Man: V Česku natáčená mega akce chystá pokračování | Fandíme filmu
Netflix
Zobrazit další 2 obrázky
Netflix svůj dosud nejdražší film ještě ani neukázal divákům a už chystá dva navazující snímky.

Po tom, co Netflix v posledním kvartálu nevykázal zrovna ideální ekonomické výsledky, se mezi hollywoodskými komentátory začalo spekulovat o tom, že streamovací platforma možná utáhne opasek a daleko víc bude zvažovat, jak investuje svoje dolary. Omezení zřejmě buď teprve přijdou nebo nebudou platit na všech frontách, protože nákladný The Gray Man od bratří Russoových (režiséři opulentních Avegers: Infinity War a Endgame) chystá hned dva další související snímky! A to bez toho, aniž by Netflix mohl tušit, jak vlastně špionážní akčňák u diváků dopadne.

Russoovi v rozhovoru pro magazín Empire uvedli, že připravují celý svět provázaných filmů. Na jednu stranu by neradi něco zakřikli, zároveň se ale domnívají, že je lepší být předem připravený, než potom dodatečně něco uměle roubovat tam, kam to vůbec nepasuje. Bratři na celý proces vývoje osobně dohlížejí a jako prioritu momentálně vidí přípravu regulérního pokračování – tedy The Gray Mana 2. Prvotní námět píše Stephen McFeely, tedy spoluautor prvního Gray Mana, s nímž Russoovi spolupracují už od Captaina Ameriky: Návratu prvního Avengera. Vedle pokračování se nicméně chystá ještě prequel s Lloydem Hansenem, tedy antagonistou The Gray Mana, jehož ztvárnil Chris Evans. Tenhle snímek píší Rhett Reese a Paul Wernick, autoři filmového Deadpoola či série Zombieland.

Autor knižní předlohy Mark Greaney jen k dnešnímu dni vydal celkem 12 knih ze série The Gray Man, takže je jednoznačně odkud čerpat.

Hlavním hrdinou snímku je Court Gentry (Gosling), alias Sierra Six, agent CIA, kterého si organizace vyhlédla ve federální káznici. Šéf agentury Donald Fitzroy (Billy Bob Thornton) jej rekrutoval jako tichého zabijáka. Oficiálně neexistuje, proto se mu přezdívá Šedý muž. Šedý muž je tajemnou postavou s tajnou minulostí. Je tak trochu „duch“. Minimalista, jehož úkolem je splynout s davem. Pokud je to nezbytné, zlikviduje svůj cíl a tiše zmizí. Zkušený lovec se však sám stává kořistí, když náhodou odkryje špinavá tajemství CIA a zaplete se tak do mezinárodní konspirace.

Po stopách Sierra Six je vyslaný jeho bývalý kolega Lloyd Hansen (Chris Evans), agent utržený ze řetězu, sociopat, který se nezastaví před ničím. Pomocnou ruku hrdinovi naštěstí podá Dani Miranda (Ana de Armas), poctivá agentka, která se do celé konspirace zaplete. Regé-Jean Page hraje Carmichaela, naopak daleko méně jednoznačného agenta, který číhá v temnotách. Ve vedlejších rolích vystupují Jessica Henwick, Alfre Woodard, Wagner Moura, Julia Butters, Callan Mulvey, Michael Gandolfini nebo DeObia Oparei.

Snímek vychází z knižní předlohy Marka Greaneyho, snímek zrežírovali bratři Russoovi, kteří jej také napsali, společně se Stephenem McFeelym a Christopherem Markusem. Datum premiéry je na Netflixu stanoveno na 22. července.

Foto: Netflix

Zdroje: Empire I, II

Galerie: 3

The Gray Man: V Česku natáčená mega akce chystá pokračování | Fandíme filmu The Gray Man: V Česku natáčená mega akce chystá pokračování | Fandíme filmu The Gray Man: V Česku natáčená mega akce chystá pokračování | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest