Příštím filmem režisérky Eternals bude westernový sci-fi Drákula

Příštím filmem režisérky Eternals bude westernový sci-fi Drákula | Fandíme filmu
Chloe Zhao
Zobrazit další 1 obrázek
Chloe Zhao po oscarové výhře a spolupráci s Marvelem přidá do své filmografie bizarní úlet.

Režisérka Chloe Zhao letos měla na pilno. Na Oscarech to dotáhla až k hlavní ceně za snímek Země Nomádů. Eternals u recenzentů i v pokladnách kin zůstali za očekáváním, pořád to ale byla nákladná marvelovka, jakou nedostane možnost zrealizovat úplně každý. Co na režisérku čeká po její komiksové štaci?

Nebude točit ani pokračování Eternals, ani se nevrátí ke komorním filmům, jaké točila doposud. Namísto toho se svůj momentální kredit rozhodla využít a natočit si interesantní bizárek. Nebo to tak alespoň působí z toho mála, co o projektu víme.

Dle dostupných informací režisérka chystá nové zpracování Drákuly. A nemá být jen tak obyčejné. Máme očekávat „futuristický sci-fi western“. Hlavním tématem filmu má být „život na okraji společnosti“. Sama Zhao k projektu před časem dodala, že ji vždy fascinovali upíři i to, jakým způsobem reprezentují odlišnost a jinakost. V rozhovoru pro Slashfilm dodala, že se i po Eternals nadále bude zabývat tématem nesmrtelnosti.

Titulní fotografii sdílela sama Chloe Zhao a přiložila k ní emotikon se skleničkou plnou červené tekutiny.

Zároveň platí, že nejde v současnosti ani zdaleka o jediný drákulovský projekt. S těmi se totiž momentálně roztrhl pytel. Slavné dílo Brama Stokera adaptuje také Karyn Kusama pro společnost Blumhouse, která spolu s loňským Neviditelným odstartovala novou éru filmů s tradičními monstry studia Universal. Pak je tu poněkud komediálněji pojatý snímek Renfield s Nicolasem Cagem. A ještě také Last Voyage of the Demeter, v níž je Drákula krvežíznivým monstrem, jež povraždí všechny členy posádky lodi Demeter, na cestě z Rumunska do Británie.

Foto: Chloe Zhao

Zroje: Slashfilm, The Hollywood Reporter, Chloe Zhao

Galerie: 2

Příštím filmem režisérky Eternals bude westernový sci-fi Drákula | Fandíme filmu Příštím filmem režisérky Eternals bude westernový sci-fi Drákula | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest