The Matrix Resurrections: Nová oficiální synopse hovoří o ještě silnějším virtuálním světě

The Matrix Resurrections: Nová oficiální synopse hovoří o ještě silnějším virtuálním světě | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 2 obrázky
Yahya Abdul-Mateen II se rozpovídal o nové podobě Morphea.

Společnost Warner Bros. zařadila chystanou akční sci-fi The Matrix Resurrections mezi snímky, které doporučuje k oscarové nominaci. Asi není příliš pravděpodobné, že by snímek mohl bodovat v hlavní kategorii, ale vzpomeňme, že první Matrix získal 4 zlaté sošky v technických kategoriích, tak proč by v nich nemohlo bodovat také pokračování. Co je nicméně podstatné, Warner na oscarové stránce zveřejnil novou oficiální synopsi:

Existují dvě reality. Každodenní život a to co leží za ním. A Thomas Anderson se znovu bude muset rozhodnout, zda chce následovat bílého králíka. Svobodná vůle je jen iluze, ale zároveň je jedinou cestou ven z Matrixu nebo zpátky do něj. Matrix je přitom silnější, více zabezpečený a nebezpečnější než kdykoliv předtím.“

Čeká nás tedy silnější a nebezpečnější Matrix. To se od pokračování dá čekat. Ale proč je svobodná vůle (nebo také „volba“) jen iluze? Bude se nový film potýkat s problematikou předurčení?

Krom nové synopse jsme se dočkali také vyjádření nového představitele Morphea. Proč se vlastně nevrátil Laurence Fishburne, když Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss v pokračování vidět budou? Herec Yahya Abdul-Mateen II v rozhovoru pro Entertainment Weekly především zdůrazňuje, že k Laurencovi chová velkou úctu. Ale Fishburneův Morpheus už zároveň už vykonal, co vykonati bylo třeba. Podle Abudla-Mateena scénář nového snímku vytyčil prostor k tomu, aby v rámci světa a vyprávění mohl být představený nový Morpheus.

Rozhodně prý jde o nové podání postavy. Ta nová postava je obeznámená s historií Matrixu a Morpheovou minulostí. Ale také je na cestě k sebepoznání. Nový Matrix je hodně o osobním růstu a vytyčení vlastní cesty. Platí to i pro Morhpea. Modle Yahyy diváci pochopí, že Matrix má mnoho pravidel. A zatímco ve skutečném světě věk nebo vzhled chápeme jako něco skutečného, v Matrixu s nimi lze manipulovat. V Matrixu je vše možné.

Herec zároveň dodal, že role pro něj zatím byla v celé jeho dosavadní kariéře tou fyzicky nejnáročnější a to už jsme jej mohli vidět a akčních scénách v Aquamanovi či Watchmenech. Obávala se snad režisérka Lana Wachowski, že by šedesátiletý Fishburne nezvládl akční roli a proto se jej rozhodla přeobsadit? V minulosti už v Matrixu byla přeobsazena například postava Vědmy, takže pro proměnu vizáže máme precedent. Anebo výměna herce bude mít čistě příběhové důvody? Pokud máte na věc vlastní pohled, dejte vědět v komentářích.

Dole v galerii si můžete prohlédnout nově zveřejněné fotky.

The Matrix Resurrections je pokračováním příběhu ustanoveném v prvním Matrixu. Znovu se v něm scházejí Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss jako filmové ikony Neo a Trinity. Jejich příběh se rozšiřuje, vrací se do Matrixu, tentokrát dokonce ještě hlouběji do králičí nory. Nové dobrodružství, z něhož zůstává rozum stát, bude mít akci epických rozměrů a je zasazené do povědomého, nicméně ještě provokativnějšího světa, kde je realita ještě subjektivnější než kdykoliv předtím a vše, co musíte udělat pro to, abyste dokázali vidět pravdu, je osvobodit vaší mysli.

Dvacet let po prvním filmu se vrací série, jež pomáhala definovat popkulturu přelomu století, aby pokračovala v původním filmu a rozšiřovala jej. The Matrix zůstává v obecném povědomí jako snímek, který změnil náš pohled na film i realitu jako takovou. Spolu se svojí přelomovou akcí a vizuálními efekty pomáhal prošlapat cestu pro filmy, jež následovaly.

The Matrix Resurrections režíruje Lana Wachowski. V hlavních rolích Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Priyanka Chopra Jonas, Daniel Bernhardt, Christina Ricci nebo Telma Hopkins. Datum české premiéry je stanovené na 23.12. 2021.

Foto: Warner Bros.

Zdroje: Warner Bros., Entertainment Weekly

Galerie: 3

The Matrix Resurrections: Nová oficiální synopse hovoří o ještě silnějším virtuálním světě | Fandíme filmu The Matrix Resurrections: Nová oficiální synopse hovoří o ještě silnějším virtuálním světě | Fandíme filmu The Matrix Resurrections: Nová oficiální synopse hovoří o ještě silnějším virtuálním světě | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest