The Chariot: Mix Matrixu a Knight Ridera míří na plátna

The Chariot: Mix Matrixu a Knight Ridera míří na plátna | Fandíme filmu
AWA
Zobrazit další 2 obrázky
Režisér Trona: Legacy a nového Top Gunu se pouští do další vysokooktanové akce s potenciálně silnou hudební složkou.

Když slýcháme o komiksových filmech, obvykle to obnáší superhrdiny od Marvelu nebo DC. U některých námětů by člověk ale třeba ani na první pohled nepoznal, že je komiksový – působí prostě jako akční sci-fi. To platí i v případě chystané novinky The Chariot. Komiksovou předlohu napsal Bryan Edward Hill (American Carnage, Bitter Root) a namalovala Priscilla Petraites (Rat Queens).

Čeká na nás sci-fi thriller, v němž titulární Chariot (Vůz – ve smyslu dvoukolového válečného vozu ze starověku) je hypermoderní sci-fi auto. Projekt Chariot byl spuštěný během studené války, kdy americká vláda do už tak jedinečného sporťáku ještě navíc nacpala ty nejmodernější technologie. Jenže auto se potopilo na dno oceánu i svojí řidičkou, expertní špionkou, na palubě. V současnosti auto vyloví neškodný zlodějíček, který se snaží svůj život obrátit k lepšímu. Auto mu k tomu může dopomoci, protože je do něj přeneseno vědomí jeho původní řidičky.

Komiksová předloha byla už před svým vydáním propagována jako mix Knight Ridera s Matrixem. Inspirace Knight Riderem je jasná – máme co do činění s inteligentním automobilem. V čem ale přesně tkví inspirace Matrixem? V elektronickém vědomí? Ve stylizaci? Ze zběžného prolistování komiksu to není úplně patrné, tak snad nejde jen o marketingovou formuli. Nicméně i tak námět působí výživně. Hill hovoří o tom, že jej inspirovaly rychlé automobilové honičky, manga, přímočaré akční příběhy, co se s tím zbytečně nepářou a synthwaveová hudba, jakou známe z filmů jako Tron: Legacy, Drive či Blade Runner, popřípadě ze seriálu Stranger Things.

Vlastně tak dává smysl, že snímek zrežíruje Joseph Kosinski, režisér Trona: Legacy, Oblivion a Top Gunu: Mavericka a producentem je Shawn Levy (Stranger Things, Marťan). Scénář napsal Julian Meiojas (Jack Ryan, The Flash). Předpokládá se, že do hlavních rolí se podaří obsadit áčkové hvězdy.

A na závěr trochu toho synthpopu. M83 (feat. Susanne Sundfør) a titulní píseň snímku Oblivion, tak jak k ní hudební klip sestříhal náš redaktor Rudmen.

Zdroj: Deadline

Galerie: 3

The Chariot: Mix Matrixu a Knight Ridera míří na plátna | Fandíme filmu The Chariot: Mix Matrixu a Knight Ridera míří na plátna | Fandíme filmu The Chariot: Mix Matrixu a Knight Ridera míří na plátna | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest