Finch: Tom Hanks postavil robota pro svého psa

Finch: Tom Hanks postavil robota pro svého psa | Fandíme filmu
Apple TV+
Nová sci-fi s Hanksem konečně míří mezi diváky.

Snímek Finch byl dlouho známý pod názvem Bios. Snímek měl být uvedený už loni, ale kvůli pandemii se premiéra několikrát přesouvala. Teď snad konečně můžeme s jistotou říct, že film uvidíme, protože jej zakoupila streamovací platforma Apple TV+. Hlavní roli ve filmu ztvárnil Tom Hanks, pro něhož je to už druhé vystoupení na téhle platformě – loni se tam přesunul válečný snímek Greyhound, jenž také měl být původně uvedený v kinech. Šlo o nejsledovanější film, jaký kdy Apple TV+ uvedla.

Hanks ve snímku hraje muže jménem Finch, robotického inženýra a jednoho z mála lidí, kteří přežili kataklyzmickou sluneční událost, jež změnila svět v pustinu. Finch žil po celou dekádu v podzemním bunkru, kde si zbudoval vlastní svět. Ten svět sdílí se svým psem, Goodyearem. Právě kvůli němu postavil sofistikovaného robota, aby se měl o psa kdo postarat, až už toho sám nebude schopný. Trio ve vydává na strastiplnou cestu po pustém americkém západě, kde se Finch snaží svému výtvoru ukázat radost a úžas, které s sebou přináší život.

Robota si zahrál Caleb Landry Jones (Uteč), snímek natočil Miguel Sapochnik, režisér zodpovědný za velkolepé bitevní epizody seriálu Hra o trůny. Scénář napsali nováček Craig Luck a Ivor Powell, jeden z producentů Blade Runnera či Vetřelce. Apple má se snímkem velké ambice a zřejmě doufá, že přinejmenším Hanks by se mohl zapojit do příštího oscarového klání.

Foto je ilustrační, ze snímku Greyhound (Apple TV+)

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest