Rychle a zběsile 9: K obsazení se zřejmě potají přidala velká herecká posila

Rychle a zběsile 9: K obsazení se zřejmě potají přidala velká herecká posila | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit další 2 obrázky
Devítka bude hodně retrospektivní, ukáže nám události úplně prvního filmu z nového úhlu pohledu.

Rychle a zběsile je velká akční telenovela, kde jsou příběhy vzájemně provázané a nová pokračování se nebojí obracet k minulosti a ukazovat ji v novém světle. V chystaném Rychle a zběsile 9 se budeme vracet dokonce až k jedničce z roku 2001 Vin Diesel v rozhovoru pro Entertainment Weekly řekl:

Na [Rychle a zběsile 9] se těší celý svět, ale pro ty, kteří jsou se sérií od začátku, to bude ještě větší zážitek. Protože pokud si první film pamatujete, tak teď se dozvíte, co se stalo ještě před ním a první film víc pochopíte. Je to super. Jsem fanda Dračího doupěte a tohle je klasický příběh zrodu [hrdinů]. Až uvidíte členy rodiny, o kterých jste si mysleli, že je nikdy nepotkáte, zůstane vám z toho rozum stát. Celou dobu jsme čekali na to, až se dozvíme, kdo byl Dom před tím, než se z něj stal Dom. Kdo na něj měl vliv? Je to vážně košatý příběh a velká zábava.“

U toho ale Diesel neskončil. Přiblížil, jakým způsobem se vlastně k prvnímu filmu vrátíme. V Rychle a zběsile 9 uvidíme scénu z prvního filmu, akorát z jiného úhlu. Konkrétně má jít o scénu těsně po prvním závodě mezi Dominicem Torrettem (Diesel) a Brianem O'Connerem (zesnulý Paul Walker). Nevíme přesně, z jakého nového pohledu scénu uvidíme, ale fanoušci spekulují, že závod nahlédneme očima Jakoba Toretta, Dominicova bratra, jehož ve snímku ztvární John Cena. Ten v rozhovoru pro Collider, že Jakob je Dominicův nejstrašlivější protivník, s jakým se kdy střetl.

Pojďme ale ještě zpátky k tomu, co prozradil Diesel. Zdá se, že mu uniklo jedno herecké překvapení. Novinář se jej zeptal, co by v prvním filmu nejraději změnil (nebo koho by do snímku přidal), aby lépe zapadal do celkové mytologie, kterou později představily pozdější díly. Na to Diesel odpověděl: „Myslím, že kdybych věděl, kam se vypravíme v další kapitole, tak Michaela Cainea… Vymyslel bych něco s postavami Helen Mirren a Michaela Cainea, představil je pro budoucí účely.“

Zdá se tedy, že Diesel takto nepřímo potvrdil, že Michael Caine se objeví buď už v Rychle a zběsile 9, nebo minimálně se s ním počítá do příštího pokračování. Koho by sir Michael mohl představovat? Pokud jej Vin zmiňuje v souvislosti s Helen Mirren, tak se skoro zdá, že by mohl být otcem Deckarda a Owena Shawových, polepšených záporáků z předchozích dílů. Nabízí se otázka, proč by je Diesel chtěl spojovat s prvním filmem. Ukáže se snad, že mezi Shawovými a Torretovými je nějaká rodinná vazba?

Na závěr se ještě na chvíli pozastavme u rozhovoru, který dala Collideru Michelle Rodriguez. Představitelka Letty si pochvaluje, že když na produkci začala naléhat, aby ženské postavy dostaly důstojnější úlohu, byla podpořena. Podpořil ji producent Vin Diesel i režisér Justin Lin. Studio najalo ženskou scenáristku, která pomohla napsat ženské postavy. Můžeme se těšit na to, že Nathalie Emmanuel tentokrát nebude pouze sedět za počítačem, Jordana Brewster si užije plnohodnotné akční scény a těšit se můžeme i na úplně novou ženskou postavu (tipuji, že na tu, již představuje Anna Sawai), která je podle Rodriguez vyložen „chodící zbraň“.

S premiérou Rychle a zběsile 9 se počítá na 17. 6. Dole v galerii najdete dva nové plakáty.

Dom Toretto (Vin Diesel) žije s Letty (Michelle Rodriguez) a synem poklidný život v ústraní. Moc dobře ale vědí, že za horizontem číhá hrozba. Pokud bude chtít opět ochránit ty, které nejvíc miluje, bude se muset Dom vyrovnat s hříchy vlastní minulosti. Jeho parta se opět dá dohromady, aby zastavila svět ohrožující plán toho nejnebezpečnějšího zabijáka a nejschopnějšího řidiče, jakému se kdy postavila – Dominicova zapomenutého bratra, Jakoba (John Cena). Jako režisér se vrací Justin Lin, jenž natočil třetí až šestou část série a udělal ze značky globální hit. Akční dobrodružství se podívá kolem světa, od Londýna, přes Tokio, střední Ameriku, Edinburgh, tajný bunkr v Ázerbájdžánu, až po hemžící se ulice Tbilisi. Staří přátelé budou vzkříšeni, staří nepřátelé se vrátí, historie se přepíše a pravá podstata rodiny projde zkouškou, jako nikdy předtím. Dále hrají Lucas Black, Tyrese Gibson, Jordana Brewster, Ludacris, Charlize Theron, Helen Mirren, Nathalie Emmanuel, Michael Rooker a Sung Kang. Datum české a slovenské premiéry je prozatím stanoveno na 17. 6. 2021.

Foto: Universal Pictures

Zdroje: EW, Collider

Galerie: 3

Rychle a zběsile 9: K obsazení se zřejmě potají přidala velká herecká posila | Fandíme filmu Rychle a zběsile 9: K obsazení se zřejmě potají přidala velká herecká posila | Fandíme filmu Rychle a zběsile 9: K obsazení se zřejmě potají přidala velká herecká posila | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest